Nowe rozporządzenie UE. Etykiety będą czytelne!

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkich sprawach, które dotyczą naszego miasta i powiatu.

Moderator: Staszow.com

Nowe rozporządzenie UE. Etykiety będą czytelne!

Nieprzeczytany postprzez GRYPHON » sobota, 13 grudnia 2014, 09:32

Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące wiadomości umieszczanych na produktach spożywczych. Dzięki tym regulacjom powinniśmy otrzymywać więcej jasnych i zrozumiałych informacji o towarze.
Dokładnie 13 grudnia zaczyna obowiązywać unijne rozporządzenie 1169/2011. Chociaż regulacje narzucane nam przez Brukselę często bywają niezrozumiałe, a nie raz również absurdalne, warto zapoznać się z treścią tego dokumentu. To właśnie na jego podstawie możemy wymagać od producentów umieszczania konkretnych i szczegółowych informacji na temat oferowanych produktów. Polscy producenci przygotowują się do jego realizacji już od wielu miesięcy, gdyż zmiana wszystkich dostępnych na rynku opakowań jest ogromna akcja logistyczną. Jednak co zmiany oznaczają dla nas - konsumentów?

Przede wszystkim warto zapamiętać, że nowe rozporządzenie dotyczy nie tylko tradycyjnych sklepów stacjonarnych, ale również tych internetowych. To bardzo istotne, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, iż liczba osób, kupujących produkty spożywcze za pośrednictwem Internetu stale wzrasta. W ten sposób robiąc e-zakupy będziemy mogli uzyskać takie same informacje jak wtedy gdy trzymamy go w ręce, stojąc przed sklepową półką.

To pierwsza tego typu regulacja określająca czego powinniśmy się dowiedzieć o produkcie, kupując go za pośrednictwem Internetu. Od teraz każdy z nas podczas zakupów online będzie mógł poznać szczegółowy skład produktów, dowiedzieć się jakie alergeny mogą być w nim zawarte oraz jaką wartość odżywczą i energetyczną posiada dany towar. W ten sposób świadome zakupy będą możliwe także w sieci.
Dzisiaj, 13 grudnia, po raz pierwszy przeczytałem z czego "słynna piekarnia" GS w Staszowie, piecze swoje wyroby. Nie jest źle w porównaniu z ofertą pieczywa u konkurencji. Ale zachwytu nie ma.
GRYPHON
Stały bywalec
 
Posty: 124
Dołączył(a): niedziela, 23 lipca 2006, 21:05

Re: Nowe rozporządzenie UE. Etykiety będą czytelne!

Nieprzeczytany postprzez eMCeH » wtorek, 7 lipca 2015, 18:03

Mija ponad pół roku a ja w sklepach jakoś nie zauważyłem etykiet o składzie pieczywa czy wędlin...
"...ciężko jest lekko żyć..."
eMCeH
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 14 listopada 2009, 07:07


Powrót do Miasto i powiat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron