PCS Staszów. Czyli konkretniej - kryta pływalnia.

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkich sprawach, które dotyczą naszego miasta i powiatu.

Moderator: Staszow.com

Re: PCS Staszów. Czyli konkretniej - kryta pływalnia.

Nieprzeczytany postprzez mouzes » poniedziałek, 5 listopada 2012, 15:24

do scyzoryk,

strasznie Pan wrażliwy i niegrzeczny co gorsza.
Ale nawiązując do Twojej wypowiedzi, to czy zdajesz sobie sprawę jaka różnica w kosztach budowy basenu byłaby gdyby nieckę zmniejszyć z 25 metrów do 20m? Grosze. Koszty utrzymania też nie wiele niższe. A skoro jak twierdzisz obiekt ma się sam utrzymywać, to jak miałby to zrobić bez wymiarowej sportowej niecki (czyli tych 25 metrów), bez trybun, bez zjeżdżalni i dodatkowych atrakcji? No ale jak Ty na złość burmistrzowi czy staroście na basen nie pójdziesz (i zarażeni Twoim negatywnym podejściem, również) to obiekt faktycznie może nie być rentowny.
A jakby hala przy szkole miałaby być jeszcze bardziej publiczna, to trzeba by wybudować drugą, tylko i wyłącznie dla uczniów SP3, bo już teraz dzieci nie mają jak na wf-ie ćwiczyć.

PS.
I nie wmawiaj że na obiecance basenu ktoś buduje karierę polityczną. Za długo tą obiecankę słyszeliśmy i ze zbyt wielu różnych ust, żeby teraz tylko jeden stołek za to komuś dawać.
mouzes
Stały bywalec

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » poniedziałek, 5 listopada 2012, 20:49

według scyzoryka jak ja go rozumiem mniejsze koszty byłyby, gdyby basen był niewielki przeznaczony przede wszystkim do nauki pływania i na zajęcia wychowania fizycznego a dodatkowo po lekcjach służyl tym co chcą się popluskać, bez zbędnych trybun, zjazdów etc. Konkurencją dla aquaparków PCS nie będzie a na trybunach 300 osobowych nie da się zarobić. Chyba że jest inaczej, że ktoś zarabia na zawodach pływackich przy pełnej frekwencji 300 widzów
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez pinoczet » wtorek, 6 listopada 2012, 07:36

Co wam te trybuny przeszkadzają, oprócz kosztu ich budowy nie generują dodatkowych wydatków, nie są podgrzewane, nie wymagają jakieś specjalnej obsługi. Według toku myślenia (scyzoryka - gulona - nepomuka ) powinniśmy się przenieść do średniowiecza bo oprócz basenu nierentowne są szkoły, szpital itp. Zachowuje się ten pan jak niejaki Kononowicz, wszystko zlikwidować, nic nie będzie ( ja będę wielki nieomylny (gulono- nepomuko- scyzoryk). Panie Jarosławie jest Pan inteligentnym człowiekiem i naprawdę nie potrzebuje Pan takich adwersarzy jak scezoryk, nie warto zniżać się do jego poziomu.:-)
Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją – są niebezpieczni.
Juliusz Cezar
pinoczet
Maniak

Nieprzeczytany postprzez młody » wtorek, 6 listopada 2012, 09:12

Jarosław Witkowski napisał(a):według scyzoryka jak ja go rozumiem mniejsze koszty byłyby, gdyby basen był niewielki przeznaczony przede wszystkim do nauki pływania i na zajęcia wychowania fizycznego a dodatkowo po lekcjach służyl tym co chcą się popluskać, bez zbędnych trybun, zjazdów etc. Konkurencją dla aquaparków PCS nie będzie a na trybunach 300 osobowych nie da się zarobić. Chyba że jest inaczej, że ktoś zarabia na zawodach pływackich przy pełnej frekwencji 300 widzów

A co by było gdyby otwarła się możliwość zorganizowania w Staszowie zawodów pływackich obojętnie jakiego stopnia, które choć w niewielkim stopniu dały by szansę na krótką promocje? Kto wtedy byłby największym fachowcem od wielkości misek basenowych i krytyki wybranego rozwiązania? Człowiek honoru za te wszystkie niesmaczne, wypowiadane w karczemny sposób pomówienia (nie mylić z konstruktywną dyskusją) wypastowałby buty albo odszczekał pod stołem.
Wybrałem sobie taki nick ... bo ze mnie nie jest stary pryk.
Jeżeli zechcesz mnie zobaczyć... to właśnie tutaj myszką naciś.
Postaraj odnieś się do tego postu..
Autora zostaw w spokoju po prostu.
młody
Wszechobecny

Nieprzeczytany postprzez mouzes » wtorek, 6 listopada 2012, 10:57

Dokładnie o to chodzi - zgadzam się w 100% z 'młodym' i 'pinoczetem'.
Jestem pewny, że gdyby powstał malutki, niewymiarowy (w sensie wymogów sportowych) basen, bez atrakcji i trybun, to pewnie szanowni krytycy pisalibyście, że głupota i wywalanie pieniędzy w błoto na większą wannę, bo bez trybun i wymiarów nic nie można zrobić. Krytyka by krytykować.

A po co trybuny? Jak na koniec roku wuefista zorganizuje zawody międzyklasowe, to żeby rodzice mogli przyjść i patrzeć na swoje pociechy - o po to.
Z aquaparkami PCS konkurować nie będzie i chyba nie chce - zresztą do aquaparku jeździ się raz w roku na cały dzień i płaci bilet 50-100zł. A na basen w moim mieście będę chodził min.raz w tygodniu.
mouzes
Stały bywalec

Nieprzeczytany postprzez Obywatel_TSZ » wtorek, 6 listopada 2012, 14:10

Dyskusje, typu czy duży, czy mały czy w sam raz teraz już nie mają sensu. Mamy świetny obiekt, który można doskonale wykorzystać. Potrzebny jest jeszcze spory wysiłek marketingowy, aby zaskoczyło. Niezbędny jest uśmiech na obliczach personelu oraz właściwe kompetencje. Potrzebne są pomysły na uatrakcyjnenie oferty. Tego typu obiekt to firma usługowa, do której przychodzi się i wraca jak usługa jest jest warta swojej ceny. Takie przedsięwzięcie może świetnie funkcjonować, ale urzędnicze podejście do tematu może go rozłożyć na łopatki. Będziemy obserwować oceniać, chwalić, albo krytykować.
Obserwując mizerię działań jednostek gminy w Golejowie mam spore obawy, czy personel PCS udźwignie zadanie. Formalnie i prawnie pewnie tak, ale to jest najmniej istotne. Oby tylko pamiętali że klient PCS to nie petent i drugi raz nie przyjdzie bo nie będzie musiał.
Obywatel_TSZ
Stały bywalec

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » wtorek, 6 listopada 2012, 21:35

Obywatel_TSZ napisał(a):Dyskusje, typu czy duży, czy mały czy w sam raz teraz już nie mają sensu.

Faktycznie dyskusje czy nie za mały czy nie za duży TERAZ są mało konstruktywne. Czy kiedykolwiek takie dyskusje były? Nic nie wiem o takich publicznych dyskusjach, nawet na posiedzeniach rady powiatu. Były?
Po czasie się okaże co mata, czy przypadkiem mata co nie chceta.
Obywatel_TSZ napisał(a):Mamy świetny obiekt, który można doskonale wykorzystać.

Na czym polega świetność obiektu bo tam jeszcze nie byłem?

Obywatel_TSZ napisał(a):Potrzebny jest jeszcze spory wysiłek marketingowy, aby zaskoczyło.

Mamy listopad, dwa miesiące od zejścia z budowy, jak na razie marny marketing na stronie starostwa, przekonują przekonanych? To że dzieciaki się pluskają już wiemy, widzimy plakat, zapraszający od 2 listopada. Ale jakoś nie chce się wierzyć, źe wszystko otwarte przed oficjalnym przecięciem wstęgi. Iść i nie zobaczyć wszystkiego czy poczekać jeszcze jak to się rozkręci? Jaki marketing taka zachęta. Dlaczego śpiochy zaczynają teraz myśleć o marketingu? Czy to nazwy dla PCS nie można było wcześniej wymyślić w jakimś konkursie z założenia marketingowym? Połaniec Delfin, Staszów PCS. BRR.
Obywatel_TSZ napisał(a):Niezbędny jest uśmiech na obliczach personelu oraz właściwe kompetencje.

??? Kompetencje? Nie strasz :)

Obywatel_TSZ napisał(a):Potrzebne są pomysły na uatrakcyjnenie oferty.

Oferta nieatrakcyjna albo atrakcyjna częściowo? Pomysły? Rychło w czas :)
Oferta urzędnicza zawsze będzie mniej atrakcyjna od oferty handlowej. Urzędnik w Polsce ma poczucie wyższości nad petentem a nie służebności wobec klienta. To się udziela z góry w dół. Trudno przeskoczyć
Obywatel_TSZ napisał(a):Takie przedsięwzięcie może świetnie funkcjonować, ale urzędnicze podejście do tematu może go rozłożyć na łopatki.

Brzmi groźnie. Inwestycja urzędnicza to podejście urzędnicze, chyba lepiej jest jak inwestuje biznes i ma podejście biznesowe. Przynajmniej w razie klapy strata jest biznesmena a nie wszystkich.
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez antys » wtorek, 6 listopada 2012, 21:59

Oj Boże Kochany, bo już muszę odwołać się do Boga.
Witkowski, czy Ty już zjadłeś swoją ostatnią klepkę ? Weź chłopie, przeczytaj co Ty żeś naskrobał, piszesz, byle by pisać, widzisz w ogóle sens tego co piszesz ? Nie tak dawno pisałeś, że młodzież musi mieć dostęp do takich obiektów, a teraz piszesz że to nie ma sensu, bo to, bo tamto, bo niecka za długa, bo za dużo krzesełek. Weź się chłopie idź wyśpij...naprawdę.

PS. Jarosław Witkowski i scyzoryk to dla mnie jedna, ta sama, nie zmienna osoba.
antys
Najsłabsze Ogniwo

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » wtorek, 6 listopada 2012, 22:37

antys napisał(a):Oj Boże Kochany, bo już muszę odwołać się do Boga.
Witkowski, czy Ty już zjadłeś swoją ostatnią klepkę ? Weź chłopie, przeczytaj co Ty żeś naskrobał, piszesz, byle by pisać, widzisz w ogóle sens tego co piszesz ? Nie tak dawno pisałeś, że młodzież musi mieć dostęp do takich obiektów, a teraz piszesz że to nie ma sensu, bo to, bo tamto, bo niecka za długa, bo za dużo krzesełek. Weź się chłopie idź wyśpij...naprawdę.

PS. Jarosław Witkowski i scyzoryk to dla mnie jedna, ta sama, nie zmienna osoba.

Ci którzy mają dostęp do logów nigdy nie mieli wątpliwości, że ja i syzoryk to jedno, cały czas to powtarzają i nikt nie chce uwierzyć w końcu jeden co zrozumiał, o Antysie, jesteś wielki :)
Aby coś zrozumieć trzeba czytać ze zrozumieniem. Dostęp do basenu (pływalni) a dostęp do rury zjeżdżalnej to nie to samo. To jest kwestia wyboru na co mają iść podatki czy na widownię nad pływalnią czy rurę etc. Czy ktoś kompetentny wie jaki będzie dostęp młodzieży do basenu? Będą się uczyć raz na ile tygodni? Prawdziwy mądrala wymyśli to tak aby za następnym pobytem zapomnieli już co poprzednio się nauczyli. Wtedy można uzasadniać sens dalszej "nauki" pływania, wszak po takim szkoleniu po 5 latach nadal będą się topić. A skoro się topią to nadal szkolić trzeba ..... raz na dwa miesiące? :)

mouzes napisał(a):Dokładnie o to chodzi - zgadzam się w 100% z 'młodym' i 'pinoczetem'.
Jestem pewny, że gdyby powstał malutki, niewymiarowy (w sensie wymogów sportowych) basen, bez atrakcji i trybun, to pewnie szanowni krytycy pisalibyście, że głupota i wywalanie pieniędzy w błoto na większą wannę, bo bez trybun i wymiarów nic nie można zrobić. Krytyka by krytykować.

Inwestor wie po co budował tyle krzesełek etc. Inwestował na podstawie jakiegoś biznesplanu i to jego głowa aby biznes mu wyszedł. Problem w tym, że inwestorem jest samorząd a pieniądze publiczne. Mouzesie znasz biznes plan PCS? Kto zna? Ja nie znam. Być może jest sensowny być może nie. Ja mam wątpliwości. To normalne, że myślący ludzie mają czasami jakieś wątpliwości i wiadomo kto nie ma żadnych wątpliwości.
mouzes napisał(a):A po co trybuny? Jak na koniec roku wuefista zorganizuje zawody międzyklasowe, to żeby rodzice mogli przyjść i patrzeć na swoje pociechy - o po to.

Hm, zawody międzyklasowe w pływaniu z widownią na 300 osób, no bujna wyobraźnia albo obejrzałeś dużo amerykańskich filmów. Ja nie słyszałem aby w Staszowie były jakiekolwiek zawody sportowe międzyklasowe czy międzyszkolne na których byłoby 300 rodziców. Jedni będą grać, pływać, skakać, biegać a inni będą się uczyć a publika będzie pusta, ani rodziców ani uczniów. Czy mi się podoba taki sport bez widzów? Nie. Ale znam życie, oby było inaczej.
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez młody » środa, 7 listopada 2012, 12:50

Znowu się w Jarosławie odezwała dusza jajcarza.
A skąd że ten inwestor ma mieć wiedzę którą można posiąść dopiero po pewnym czasie użytkowania obiektu?
Ja tam wolę opowieści marketingowców sprawdzić w praktyce.
Wybrałem sobie taki nick ... bo ze mnie nie jest stary pryk.
Jeżeli zechcesz mnie zobaczyć... to właśnie tutaj myszką naciś.
Postaraj odnieś się do tego postu..
Autora zostaw w spokoju po prostu.
młody
Wszechobecny

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » środa, 7 listopada 2012, 13:12

Oj młody podrzuciłeś strusie jajo z tą niewiedzą inwestora. Wygląda, że niechcący napisałeś prawdę i przyznałeś rację scyzorykowi, co za niesłychana odwaga. Moje gratulacje dla młodego i wyrazy współczucia dla tych co na własnej skórze poznają tempo nauki inwestora. Tempo iście konkursowe.
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez scyzoryk » środa, 7 listopada 2012, 13:44

Drobne podsumowanie.
Od 2 listopada PCS [pomijam hale], Kryta pływalnia - szeroko otwarte podwoje dla obywateli Miasta, Gminy, Powiatu i przyległości nawet do powiatu. Sześć dni! Od 6,00 do 21,00.
Na żadnym forum, nigdzie, jeszcze zadnego głosu kogoś, to był! Sprawdził, kąpał się, spędził ze dwie godziny, obejrzał......! ZERO!
A wypowiedzi? Pożal się boże!
Czy nikt nie był? Młody? Stary? Z ciekawości? 30 lat oczekiwania wytęsknionego i nikt? Pierwsze dni i bez tłumów bez tłumów?
Co jest? Co jest?
Uczniowie? To zadaję Młodemu i innym pytanie!
Uczniowie w ramach W-F? Doskonale! Tylko kto Płaci! Bo na PCS wszelkie 'liczniki' kosztów kręca się, biją, walą Złotóweczki na całego! Jaw szalone!
I to wreszcie zrozumcie Wszyscy!!!!!! Nie istnieje ZUPA za darmo! Za zupę ktoś musi płacić! A w tym przypadku zapłacą gigantyczne pieniądze rocznie wszyscy mieszkańcy Powiatu Staszów. Niewyobrażalne pieniądze.
Bo gwarantuję, jak wszędzie w Polsce. Gdize około 15 lat temu nastał szał z Krytymi pływalniami, PCS_ami! Jeden przed drugim, by większe! I teraz własnie czas katastrof finansowych.

Przy okazji, do pana Jarosława Witkowskiego.
Panie Jarosławie. Kryta plywalnie a Staszowie, to ciągle była kiełbasa wyborcza od lat Garczewskiego i jego popleczników. Dlatego miała być miejsko-gminna, ale się zrobiła powiatowa, bo akurat tam Garczewski przejściowo urzędował.
PCS w Staszowie, to jest GIGANT! Przewymiarowany! to powie każdy, kto ma chociaż deko pojęcia. Przerost ambicji!
igdy nie przewprowadzono opracowania tzw - Studium wykonalności.
Zlecono Biuru projektowemu bez ścisłego określenia, co to ma być i do czego służyć. Nikt fazy projektowania nie kontrolował, bo się nikt w Urzędach na tym nie znał. Do tego brak wyobraźni, co d rzeczywistych potrzeb!
A Biur projektowych jest teraz multum. Nowicjuesz bez kwalifikacji. Korzystaja z tak zwanych szymeli, podkładów z katalogów i gotowych wzorów. jak ich nikt krótko nie ytrzyma, to zaprojektuja bardziewie. I takie badziewie właśnie w Staszowie powstało.
Tak samo było ze Stawami nad Czarną, czy Parkirm Bienia. Ambicje przed rzeczywistym trzymaniem projektanta za pysk! I total ignoranctwo urzedników. Byle pomniczek był! Bo tym się zajmowano.
A PCS? Zawody mistrzowskie? Wynajem hali i basenu? Bilety? Publika? MRZONKA!
Ale wszystko przyschnie1 bo to pieniadze publiczne - nie moje"! To mam to w du...pie!

Ale jednoczesnie się Garczewski i reszta radnych i urzedników moga zrehabilitować.
Park Bienia. Teren byłego przedszkola!
Niechaj wybuduja Skatepark! Za WŁASNE pieniadze! I niech robią biznes! Za WŁASNE pieniądze! Nie ku.....śwa, publiczne!
Ale oni wybudują Skatepark. Cierpliwie. Nie teraz, ni za pół roku! Oni wybudują, za publiczne pieniądze - pół roku przed wyborami samorządowymi!
I oczywiście będzie następne badziewie. Niczym siłownia w parku Bienia, czy dotychczasowe ścieżki rowerowe w Staszowie i Gminie.
Ciekawe też, kiedy były kierownik OSiR, dyrektor OSiR, nastepnie vicestarosta, teraz Starosta, przypomni sobie ponownie o Rewitalizacji Golejowa?
Bo coś ostatnio zapomniał. A rewitalizuje już od czasu do czasu chyba z 10 lat!

Ps.
A do tego, który mnie utożsamia z panem Jarosławem.
Człeku, deko inteligencji.
I jeszcze, napisz kiedy jaki konkret. Moze być mądrzejszy lub głupszy. Bo nikt, ni ja, nie pozjadalismy wszystkich rozumów.
Ale napisz konkret! Do dyskusji.
Tylko nie pisz jakiegoś chwalnego badziewia wiernopoddańczego.
scyzoryk
Nałogowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasto i powiat