Obwodnica 2012

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkich sprawach, które dotyczą naszego miasta i powiatu.

Moderator: Staszow.com

Obwodnica 2012

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » sobota, 28 lipca 2012, 16:23

krótka historia obwodnicy na staszow.com
dla przypomnienia i refleksji
paweł s. napisał(a):na stronie umig staszów pojawiła się informacja o następującej treści
"Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 765 relacji Chmielnik – Szydłów – Staszów – Osiek”
W dniu 14 marca 2006r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie z inicjatywy Burmistrza Staszowa, odbyło się spotkanie przedstawicieli Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Wójtów i Burmistrzów gmin: Chmielnik, Gnojno, Szydłów, Staszów, Rytwiany, Osiek. Celem spotkania było omówienie realizacji inwestycji polegającej na „Przebudowie drogi wojewódzkiej nr 765 relacji Chmielnik – Szydłów – Staszów – Osiek” długości 54,007 km w celu podwyższenia parametrów technicznych drogi do klasy G.
Przebudowa drogi polegać będzie na:
- poszerzeniu pasa drogowego, w tym jezdni do 7m,
- wzmocnieniu konstrukcji jezdni do przewidywanej nośności 115kN,
- przebudowie skrzyżowań,
- budowie zatok autobusowych, oraz ciągów pieszych na terenach zabudowanych,
- budowie prawidłowego odwodnienia pasa drogowego,
- budowie obejścia (obwodnic) miejscowości Szydłów, Staszów, Kurozwęki.

post 2 lis 03, 21:43
Mariusz napisał(a): --- przy skrzyżowaniu Opatowskiej i Langiewicza powstanie CPN wybudowany przez PKN Orlen (może już w przyszłym roku),
--- w najbliższych latach powstanie obwodnica południowa miasta - od Targowicy za dworzec PKP.
- "historia wszystko zweryfikuje".... zaproponowano, aby plac zielony pomiędzy ulicami: Opatowską, Jana Pawła II a Biedronką nazwać imieniem Adama Bienia. Mimo przewagi głosów "ZA" 10 do 5 - wstrzymało się większość obecnych i postawili wniosek, aby odłożyć decyzję, ponieważ Bień jest zbyt kontrowersyjną postacią, by jego imię nosił jakikolwiek obiekt.

3 gru 03, 18:26
Asia_O napisał(a):Wiemy wiemy cos na ten temat.Obwodnica ta ma powstac od kilku lat , ale na razie nie powstała, podobno dopiero teraz się za to na serio biorą. A co do pytania gdzie ma powstac.Ma przechodzic przez moją działkę :cry: (dokładnie będzie dzieliła mój domek od bramy w połowie :wink: ) tzn. będzie własnie stronę Sielca , za dworcem PKS.

Mariusz Cz, 25 mar 04, 07:11
pasztet napisał(a):
A co sadzisz o tych wariantach ?
Myślę, że trasa przez Rynek.... raczej powinna być od razu odrzucona, ponieważ nasilenie ruchu jest i tak spore.
- 11 Listopada - Langiewicza.... bliskość zabytkowego kościoła (św. Bartłomieja) i zagrożenie dla niego związane z drganiami spowodowanymi duzym ruchem ciężkich samochodów - również...

Wg mnie jedynie przez Staszówek lub kiedyś przez nową obwodnicę.... ale tam jeszcze potrzeba by było wtedy nowego odcinka od drogi na Kraków do drogi na szydłów ..... a na taką obwodnicę to jeszcze kilka (naście) lat ędziemy czekali

A tak wogóle to droga Staszów Połaniec nie bardzo nadaje się na duży ruch.... jest wąska (w kilku miejscach dawano w tamtym roku nową nawierzchnię, jednak jej nie poszerzono ) i prowadzi przez wsie...., które nie mają chodników....
powinna być na całej długości Staszów - Połaniec zmieniona i dostosowana do wększego nasilenia ruchu.

Chodnik - Obwodnica

przez Lucass Pn, 8 sie 11, 22:15
Czy ktoś widział co się dzieje ze jeszcze nie wybudowanym do końca chodnikiem/ścieżką rowerową wzdłuż obwodnicy Staszowa ? Mamy powtórkę dziadostwa z nowo wybudowanego Orlika. W tym przypadku krawężniki zamiast być zabetonowane tak jak to się wszędzie robi są tylko obsypane piaskiem

z 2012
Nie ma na razie odpowiedzi na pytanie o koncepcję bezpiecznego połączenia Staszowa z Golejowem. Tutaj wiele zależeć ma od wykonawcy przebudowy drogi wojewódzkiej Chmielnik – Staszów. Urzędnicy chcą, aby na odcinku miejskim owej trasy pojawiła się ścieżka rowerowa, wraz z chodnikiem. Przygotowano już dokumentację dla tego zadania, ale powstanie ścieżki na Golejów uzależnione jest od tego, czy pieniądze na realizację wyłoży Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Re: Obwodnica 2012

Nieprzeczytany postprzez młody » niedziela, 29 lipca 2012, 18:23

Może nie powiem nic mądrego...wybaczcie upał
ale czy lepiej budować ....fakt z opóźnieniem mosty
czy pisać bajki?????
Wybrałem sobie taki nick ... bo ze mnie nie jest stary pryk.
Jeżeli zechcesz mnie zobaczyć... to właśnie tutaj myszką naciś.
Postaraj odnieś się do tego postu..
Autora zostaw w spokoju po prostu.
młody
Wszechobecny

Nieprzeczytany postprzez sensei4 » niedziela, 29 lipca 2012, 20:34

Obwodnica, jeżeli tak można nazwać drogę omijającą, to mają Kurozwęki. Staszowska "obwodnica" to poszeżona droga od Kurozwęk i poszeżone ulice przez miasto. Jak był przejazd przez miasto tak pozostał. Tranzyt przez Rynek będzie do czasu aż coś się tam zawali uniemozliwiając przejazd. Jedyny zysk to rondo przy wyjeździe w kierunku Połańca.
Ale jak piszą tu ci, co już ogladali wstępne roboty też ich nie zachwyca.
Zatem jak w porzekadle. Tanie mięso psi jedzą.
sensei 4-ty
sensei4
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » niedziela, 29 lipca 2012, 22:05

młody napisał(a):Może nie powiem nic mądrego...wybaczcie upał
czy pisać bajki?????

No właśnie kto to pisze bajki. Młody popatrz co się porobiło, lat temu 9 spodziewano się szybko obwodnicy. Nie znajdziesz tam mojego wpisu. Przytomny był Mariusz, albo wykrakał te kilkanaście lat. Po kilku latach w 2006 spotkanie na którym jest nadzieja ( plany!) na budowę obwodnicy Staszowa. No ja tego nie wymyśliłem tej bajki, to prosto z urzędu. Obwodnicy nie ma, a problemem jest kawałek ścieżki na Golejów, po tylu latach pisania bajek, planów, uzgodnień etc. Popatrz jakie były nadzieje a na czym się skończyło, żeby łaskawca z wojewodztwa zafundował gminie kawałek ścieżki. Dobrze, że się coś buduje ale jak budują to trudno darmo, albo robią mniejszy albo większy bajzel. Jesienią fatalnie zakończyli 11 listopada i tak sobie była ta skocznia prawie rok. Dziwisz się że dzienikarz pisze o komunikacjnym kotle? No nie ja te bajki o kotle wymyślam.
A co do mostów, dobrze wiemy jaki mostek Iskra zaczął a do dziś nie da się skończyć. Oszczędzę Ci młody tego widoku, kto chętny znajdzie na stronie niemagistra, akurat znowu coś tam nagrał na tym mostku. To nie jest żenujące taki wrzód niedokończony mosteczek?
Gdyby rok w rok gmina budowała 200 m obwodnicy to po 10 latach już by było 2 km. W tym czasie to wyremontowano (wybudowano) w gminie i powiecie SETKI KILOMETRÓW dróg. Szokujące ale to prawda!
Powtórzę jakże mądre spostrzeżenia Mariusza sprzed 8 laty
A tak wogóle to droga Staszów Połaniec nie bardzo nadaje się na duży ruch.... jest wąska (w kilku miejscach dawano w tamtym roku nową nawierzchnię, jednak jej nie poszerzono ) i prowadzi przez wsie...., które nie mają chodników....
powinna być na całej długości Staszów - Połaniec zmieniona i dostosowana do wększego nasilenia ruchu.

Co się potem działo wiadomo, złe przygotowanie, próba wykiwania tubylców, bunt w Rytwianach i OBWODNICA W OSIEKU. A wystarczyło posłuchać Mariusza.
====
Jak na razie jest w miarę, młody jeszcze mnie nie zbluzgał jak to robią co niektórzy na forum echa ( wstyd przyznać czytam, ale nie piszę :), serio ). Na forum echa potoczne myślenie jest takie, że tam siedzą i gryzmolą urzędnicy. Ponieważ to dzieje się anonimowo bluzgi jakie tam lecą przylepiają się do urzędników, czy tego chcą czy nie chcą, niezależnie czy piszą czy nie piszą. I tak będzie dopóki to błotko będzie ciepłe, miłe, znajome. Jaki jest mechanizm trwania w takiej aberracji i nie zauważania niestosowności?
Delikatnie zdystansował, panie Jarek pan tu bajki piszesz a my budujemy mosty dla pana starosty. Dobrze, że mi nie kazał budować skoro tak się wymądrzam. I tu mi się przypomina tęsknota urzędnika za ukazem: "Podwładny winien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego"
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez młody » poniedziałek, 30 lipca 2012, 10:41

Jarosław Witkowski napisał(a):
młody napisał(a):Może nie powiem nic mądrego...wybaczcie upał
czy pisać bajki?????

No właśnie kto to pisze bajki. Młody popatrz co się porobiło, lat temu 9 spodziewano się szybko obwodnicy. Nie znajdziesz tam mojego wpisu. Przytomny był Mariusz, albo wykrakał te kilkanaście lat. Po kilku latach w 2006 spotkanie na którym jest nadzieja ( plany!) na budowę obwodnicy Staszowa. No ja tego nie wymyśliłem tej bajki, to prosto z urzędu. Obwodnicy nie ma, a problemem jest kawałek ścieżki na Golejów, po tylu latach pisania bajek, planów, uzgodnień etc. Popatrz jakie były nadzieje a na czym się skończyło, żeby łaskawca z wojewodztwa zafundował gminie kawałek ścieżki. Dobrze, że się coś buduje ale jak budują to trudno darmo, albo robią mniejszy albo większy bajzel. Jesienią fatalnie zakończyli 11 listopada i tak sobie była ta skocznia prawie rok. Dziwisz się że dzienikarz pisze o komunikacjnym kotle? No nie ja te bajki o kotle wymyślam.
A co do mostów, dobrze wiemy jaki mostek Iskra zaczął a do dziś nie da się skończyć. Oszczędzę Ci młody tego widoku, kto chętny znajdzie na stronie niemagistra, akurat znowu coś tam nagrał na tym mostku. To nie jest żenujące taki wrzód niedokończony mosteczek?.....

Jak na razie jest w miarę, młody jeszcze mnie nie zbluzgał jak to robią co niektórzy na forum echa ( wstyd przyznać czytam, ale nie piszę :), serio ). Na forum echa potoczne myślenie jest takie, że tam siedzą i gryzmolą urzędnicy. Ponieważ to dzieje się anonimowo bluzgi jakie tam lecą przylepiają się do urzędników, czy tego chcą czy nie chcą, niezależnie czy piszą czy nie piszą. I tak będzie dopóki to błotko będzie ciepłe, miłe, znajome. Jaki jest mechanizm trwania w takiej aberracji i nie zauważania niestosowności?
Delikatnie zdystansował, panie Jarek pan tu bajki piszesz a my budujemy mosty dla pana starosty. Dobrze, że mi nie kazał budować skoro tak się wymądrzam. I tu mi się przypomina tęsknota urzędnika za ukazem: "Podwładny winien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego"

Oj tam oj tam.
Miało być jak w porzekadle ...nie bajki ...a ..wiersze.
Czy lepiej budować mosty , czy pisać wiersze??
Pisałem coś o gorącym lecie i jego wpływie na przegrzewanie się zwoi ..szczególnie przed urlopem ?? :wink:

P.S.
Jak czytam twoje posty po napisaniu to brzmią trochę inaczej niż w wersji ...za jakiś czas. :)
Jak nikt nic nie napisze zaraz po tobie to nawet nie znać edycji.
Sprytnie. :wink:
młody
Wszechobecny

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » poniedziałek, 30 lipca 2012, 14:04

młody napisał(a):Oj tam oj tam.
Miało być jak w porzekadle ...nie bajki ...a ..wiersze.
Czy lepiej budować mosty , czy pisać wiersze??
Pisałem coś o gorącym lecie i jego wpływie na przegrzewanie się zwoi ..szczególnie przed urlopem ?? :wink:

P.S.
Jak czytam twoje posty po napisaniu to brzmią trochę inaczej niż w wersji ...za jakiś czas. :)
Jak nikt nic nie napisze zaraz po tobie to nawet nie znać edycji.
Sprytnie. :wink:

hm, czasami piszę wiersze ale jeśli na staszow.com były to lata temu. Na echu ani jednego.
Bardzo często zmieniam pierwszą redakcję postu i to nie ze sprytu, a że nikt nie dopisuje zanim ja coś zmienię, powód bardzo prosty. Mało kto tu pisze. Jak piszę post czasami specjalnie wysyłam kawałek z zamiarem dopisania za chwilę dalszego ciągu. Co w tym złego? żadnych ukrytych intencji. A teraz przypatrz się temu co sam napisałeś. Twój post nie odnosi się do tematu, to dla Ciebie nie problem. Dla Ciebie problemem jest, że ja piszę i w dodatku jest lekka sugestia jakoby upał uderzył mi na mózg. Wyobraź sobie że jestem gruboskórny i po mnie spływają takie prztyczki ale co się stanie jak komuś innemu będziesz tylko prztytkał, doszukiwał się kim on jest, komu chciał zaszkodzić etc. Obrzydliwie zniechęcasz. Czy to jest Twoim celem? Podejrzewam, że tak. Trollujesz młody i wpadasz w samozachwyt. To do niczego nie prowadzi, wprost przeciwnie, możesz obrzydzić to co chcesz zachwalić.
I przypomnę, to w Staszowie chcieli mieć obwodnicę i tak majstrowali, że obwodnicę Osiekowi wyszykowali. Nie widzisz w tym ironii losu?
Ktoś kiedyś powiedział mi, że w Staszowie głośno płaczą jak bardzo obwodnica potrzebna, a po cichu liczą, że jednak nie powstanie!
Młody Ty jako wiedzący więcej i lepiej zorientowany (bez żadnej z mojej strony ironii) powiedz czy jest jakiś plan obwodnicy, czy są pod ten plan wykupione grunty. Bo można nie mieć kasy na realizację ale bez planu to sama kasa nie wystarczy. Popatrz ile lat trwało od pierwszych spotkań, które Garczewski zainicjował aby remotować drogę Chmielnik-Osiek. I mimo tylu lat przygotowań kiedy firma wchodzi na budowę ścieżka na Golejów nie zapewniona. W budowie jest scieżka na uboczu osiedla (ten bubel co od tamtego roku go męczą) a końcowki najbardziej potrzebnej brak. Nie rozumiem dlaczego, jeśli potrafisz wytłumaczyć, objaśnić to zrób to, jeśli wiesz kto wie lepiej spytaj go. Tysiące ludzi w tym miasteczku widzą co widzą i podobnie mogą nie rozumieć jak ja. Tylko się nie wymądrzaj, że wiesz lepiej ale nie powiesz bo i tak nie zrozumieją. Ludzie wszystko mogą zrozumieć ale wyniosłości nie darują.
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez młody » wtorek, 31 lipca 2012, 08:17

Jarosław Witkowski napisał(a):A teraz przypatrz się temu co sam napisałeś. Twój post nie odnosi się do tematu, to dla Ciebie nie problem. Dla Ciebie problemem jest, że ja piszę i w dodatku jest lekka sugestia jakoby upał uderzył mi na mózg. Wyobraź sobie że jestem gruboskórny i po mnie spływają takie prztyczki ale co się stanie jak komuś innemu będziesz tylko prztytkał, doszukiwał się kim on jest, komu chciał zaszkodzić etc. Obrzydliwie zniechęcasz. Czy to jest Twoim celem? Podejrzewam, że tak. Trollujesz młody i wpadasz w samozachwyt. To do niczego nie prowadzi, wprost przeciwnie, możesz obrzydzić to co chcesz zachwalić.

Ponieważ dajesz mi przyzwolenie na "prztykanie" (mimo że nie takie są moje intencje..ale być może znasz je lepiej) twierdząc że spływa to po Tobie......(choć uważam że jest inaczej) to napiszę tak.
Zapewniam iż moim celem nie jest kogokolwiek obrażanie.
Mam pewien poziom wiedzy którą nie zatrzymuję dla siebie .
Może forma w jakiej ją próbuje przekazać odbiega od salonowej.
W twojej ocenie jest to inwigilowanie, prztykanie, wyniosłość, trollowanie i samozachwyt.
Ja też nigdy nie kryłem że potrafię oceniać i mam do tego prawo ..będąc ocenianym przez innych.
A teraz trochę logiki o przegrzaniu.To nie mogło być o tobie bo jesteś w trakcie urlopu.
Przykro mi że odebrałeś to akurat do siebie.
Miałem na myśli to że sam jestem zmęczony przed urlopem i postrzegam świat inaczej.
Mylą mi się cytaty , wątki i ludzie.

Jarosław Witkowski napisał(a):I przypomnę, to w Staszowie chcieli mieć obwodnicę i tak majstrowali, że obwodnicę Osiekowi wyszykowali. Nie widzisz w tym ironii losu?
Ktoś kiedyś powiedział mi, że w Staszowie głośno płaczą jak bardzo obwodnica potrzebna, a po cichu liczą, że jednak nie powstanie!
Młody Ty jako wiedzący więcej i lepiej zorientowany (bez żadnej z mojej strony ironii) powiedz czy jest jakiś plan obwodnicy, czy są pod ten plan wykupione grunty. Bo można nie mieć kasy na realizację ale bez planu to sama kasa nie wystarczy. Popatrz ile lat trwało od pierwszych spotkań, które Garczewski zainicjował aby remotować drogę Chmielnik-Osiek. I mimo tylu lat przygotowań kiedy firma wchodzi na budowę ścieżka na Golejów nie zapewniona. W budowie jest scieżka na uboczu osiedla (ten bubel co od tamtego roku go męczą) a końcowki najbardziej potrzebnej brak. Nie rozumiem dlaczego, jeśli potrafisz wytłumaczyć, objaśnić to zrób to, jeśli wiesz kto wie lepiej spytaj go. Tysiące ludzi w tym miasteczku widzą co widzą i podobnie mogą nie rozumieć jak ja. Tylko się nie wymądrzaj, że wiesz lepiej ale nie powiesz bo i tak nie zrozumieją. Ludzie wszystko mogą zrozumieć ale wyniosłości nie darują.

Proces inwestycyjny trwa właśnie tyle ...że trzeba Garczkowi kilku kadencji.
A dlaczego jemu???
To już chyba wiesz najlepiej. :wink:
młody
Wszechobecny

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » wtorek, 31 lipca 2012, 09:11

Zapytałem
Młody Ty jako wiedzący więcej i lepiej zorientowany (bez żadnej z mojej strony ironii) powiedz czy jest jakiś plan obwodnicy, czy są pod ten plan wykupione grunty.

Opowiedziałeś
młody napisał(a):Proces inwestycyjny trwa właśnie tyle ...że trzeba Garczkowi kilku kadencji.
A dlaczego jemu???

Masz prawo uważać, że Garczewski długo porządzi i do 10 lat doda jeszcze kilkanaście i obwodnica powstanie. Sposób w jaki to wypowiadasz świadczy o wyniosłości. Zwolennicy Garczewskiego przyjmą Twoją wypowiedź jako stwierdzenie rzeczywistości bo Garczek najlepszy i nie będzie miał konkurentów. Przeciwnicy wiadomo co powiedzą.
Młodzi niecierpliwi pomyślą, chyba zwariował, ćwierć wieku od pomysłu do realizacji? Przecież dla nich rok to masa czasu. Ty już jesteś stary pryk, nie rozumiesz jak myślą młodzi.
Pytanie było proste, odpowiedź dupowata
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez sensei4 » wtorek, 31 lipca 2012, 12:06

"Młody" napisał:
młody napisał(a):..........
Proces inwestycyjny trwa właśnie tyle ...że trzeba Garczkowi kilku kadencji.
A dlaczego jemu???

"Proces inwestycyjny trwa właśnie tyle ...że "
Za Starej Polski procesy inwestycyjne większe niż obwodnica małego miasta trwały nie wieęcej niż dwa lata. Wyjątkiem była fabryka w Skarżysku gdzie budowa trwała 4 lata ( wraz z koloniami mieszkalnymi dla pracowników). Linię kolejową długości 15 km z Ocic do Dęby Rozalin wraz z bocznicą do fabryki wybudowano w jeden rok. Południowe Zakłady Metalurgiczne (hutę i artylerię, tak się ten dział nazywał) w dwa lata.
A dalsze, leżącece dalej od Staszowa to Mielec, Rzeszów, oba to PZL-e, Dębica, Radom, i kilkanaście innych w dwuletnim cyklu.
Jeżeli na 10 km drogi i dwa mosty potrzeba kilku kadencji czteroletnich, to takie planowanie realizacji inwestycji jest
zastanawiające co zasadności i co do sprawności planujących.

" Garczkowi"
Panie i Panowie. Tak pisać i mówić nie wypada. Jeżeli nie wychodzi Wam spod klawiatury :
p.burmistrzowi Garczewskiemu, to wypada pisać p. Garczewskiemu. żaden "Garczek" "Garczkowi" itp.
Piszę to dla tego, że razi mnie ta forma zwracania się do innych w sposób jaki przystoi sztubakom i tylko w pewnych okolicznościach.
sensei 4-ty
sensei4
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » wtorek, 31 lipca 2012, 12:24

Słuszna uwaga odnośnie użycia zdrobnienia nazwiska. Użyłem dwóch form, może nie do końca przemyślałem. Przepraszam.
A to ja dodam coś z PRL i czasów dzisiejszych, z jednej strony czas budowania Centralnej Magistrali Kolejowej a z drugiej łącznika (1km) na lotnisko Okęcie.
sesnsei a może Ty wiesz czy jest jakiś plan obwodnicy i czy wykupiono choć kawałek ziemi pod obwodnicę?
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez sensei4 » wtorek, 31 lipca 2012, 13:37

Niestety, nie wiem nic na ten temat. Nawet nie wiem którędy miałaby ona przebiegać. Myślę, że północna jej część będzie kłopotliwa bo zabudowa domami rozwija się w tym kierunku i już weszła na tereny kiedyś przeznaczone pod tę część obwodnicy od Jeziorka do Golejowa. Ale jak pamiętam planowana południowa część miała biec za torami a nie przed by "nie zamykać" dworca kolejowego i autobusowego, i łączyć się z drogą do Stopnicy w okolicy Sielca. Zaś zachodnia dolinką od mostku przed Radzikowem i dalej doliną obok Niemścic i łączyć się z południową w Sielcu.
Ale były to plany tak dawne, że w ów czas śp. Mistrz Jastrząb przeżedzał mi jeszcze przez kilka lat czuprynę.
Co do cykli inwestycyjnych to takie bliskie realizacje komunikacyjne : szlak kolejowy Włoszczowice - Grzybów z przedłużeniem do Chmielowa, Połaniec - Staszów, oba przez "dziewicze tereny".
Ale było to dawno i już nie jest prawdą.
sensei 4-ty
sensei4
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » wtorek, 31 lipca 2012, 14:27

Sensei po Twoim i młodego postach można śmiało zamknąć temat. Z pewnością 99% można uznać, że:
1.Nie ma planów obwodnicy miasta
2.Specjalnie nikomu w mieście nie zależy aby obwodnica powstała
Skoro jest jasność w sytuacji proszę admina o zamknięcie tematu i odblokowanie po 10 latach
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Następna strona

Powrót do Miasto i powiat