straz miejska

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkich sprawach, które dotyczą naszego miasta i powiatu.

Moderator: Staszow.com

Czy jesteś za rozbudową sieci monitoringu miejskiego ?

Tak, zdecydowanie jest to potrzebne.
29
55%
Obojętne mi to, w Staszowie czuję się bezpiecznie.
3
6%
Nie, dodatkowe kamery nie są w ogóle potrzebne.
21
40%
 
Liczba głosów : 53

straz miejska

Nieprzeczytany postprzez sowa » czwartek, 24 maja 2012, 05:48

http://nadwislanski.pl/2012/05/23/stasz ... z-miejska/

z monitoringiem temat trafiony w 10, ale czy potrzeba aż Straz Miejska tworzyć?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 28 maja 2012, 13:22 przez Jakub, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Dodanie ankiety.
Avatar użytkownika
sowa
Stały bywalec
 
Posty: 180
Dołączył(a): środa, 20 lutego 2008, 19:23

Re: straz miejska

Nieprzeczytany postprzez pollak » czwartek, 24 maja 2012, 07:40

Nowe stanowiska dla eks-ubecji,wiadomo kto forsuje temat.Jeszcze malo te kilka tysi emeryturki wiec trzeba dorobic te 1800.Co ta straz da?A nic,kolejne obciazenie dla miasta i gminy.To ma byc docelowo ponad 200 000 zl rocznie! ! ! Za te kase lepiej dofinansowac(stworzyc)te 2,3 etaty na policji.Prawa maja wieksze i pracuja 24h/dobe caly rok.Pan M niech kupi sobie wedke,oplaci karte i uda sie na zbirniki za straza poz a nie wymysla swoje prywatne dofinansowania naszym kosztem.A moze i Roman ma tam kogos do upchniecia?Ludzie a kto utrzyma basen?Moze ktos zacznie sensownie myslec?To miasto ginie! Zobaczcie ile jest do sprzedania mieszkan i domow a to o czyms swiadczy!
pollak
Nałogowiec
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 14 lipca 2009, 18:35

Re: straz miejska

Nieprzeczytany postprzez sensei4 » czwartek, 24 maja 2012, 09:07

Komuś potrzeba etatu?
Komendant, zastępca, dowódca zmiany, kapelan, etat do finansów, samochód, mundury, paralizatory i gaz i pałki, i dwu patrolowych, w tym jeden przed magistratem a drugi przed starostwem. Czyżby ktoś z rezerwy tracił posadę ?
W kabarecie Dudek śpiewano kiedyś balladę a w niej był refren :
" a ... w tym mieście gdzieś na prerii krańcach, na jednego mieszkańca jeden szeryf przypada, jeden szeryf na jednego mieszkańca". Tylko patrzeć jak się spełni.
Ludzie ! Trzeba brać się za robotę, potrzeba coś wytwarzać co da się sprzedać a nie tylko tworzyć nieprodukcyjne etaty .
Ściganie pijących piwo i skręcajacych w lewo w ul.Kościelną to nie interes. Gdzie te czasy kiedy w magistracie wystarczał woźny. Druga osoba po burmistrzu i do tego szanowana i nietykalna.

sensei 4-ty
sensei4
Postowe Guru
 
Posty: 2371
Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2005, 11:59

Re: straz miejska

Nieprzeczytany postprzez Frajer.Pompka » czwartek, 24 maja 2012, 10:39

Moim zdaniem straż miejska będzie miała na celu nie poprawę bezpieczeństwa, a łatanie dziury budżetowej gminy.
Przypuszczam, że już zostało policzone to jak sprawnie musiałaby działać owa straż miejska by zarobiła na siebie i jednocześnie przynosiła dodatkowe dochody dla gminy.
Tylko jak zwykle bezpieczeństwo schodzi na dalszy plan, przytłoczone mamoną, mamoną i jeszcze raz mamoną.


A skoro mowa o mamonie to pozwolę sobie przytoczyć fragment Biblii:

"żaden sługa dwom panom służyć nie może: bo albo jednego będzie miał w nienawiści, a drugiego miłować będzie: albo do jednego przystanie, a drugim wzgardzi"
"Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.
Łam, czego rozum nie złamie".
Avatar użytkownika
Frajer.Pompka
Początkujący
 
Posty: 98
Dołączył(a): poniedziałek, 9 stycznia 2012, 22:15

Re: straz miejska

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » czwartek, 24 maja 2012, 19:52

To jakieś tragiczne nieporozumienie, że prywatne firmy ochroniarskie pilnują budynków będących emanacją państwa. Ja rozumiem, że policja nie chroni obywateli ale, żeby nie chroniła budynków państwowych? Tym bardziej, że ma się przenieść na tyły UM? Bandytyzm tak urósł w siłę, że za nic ma wypasione bryki policji?
Ktoś mi trafnie podpowiedział, zaoszczędzą na szkole aby zbudować ściankę wspinaczkową, niech sobie belfry skoczą i nie zawracają głowy zapracowanym urzędnikom, których nie stać aby sensownie się skonsultować z obywatelami. Idzie taki na spotkanie z wyborcami a tu jakiś kibic do tego zachęca i nawet nazwisko szanownego starca przekręca. Przywitania, pożegnania a treść a poopie Maryni?
Zatrudnią ochroniarzy aby zgasić lampy, taka nowa odmiana starej wersji polegającej na inwestycji w lampy aby zgasić światło.
Straż łatwo założyć ale nie zgasi się z dnia na dzień. Zwalniają nauczycieli, zatrudniają pałkarzy, panśtwo policyjna ma się dobrze, można powiedzieć "jaśnie państwo", gorzej już z ciemnym ludem, ten daje się doić i nawet zadowolony
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
Jarosław Witkowski
Postowe Guru
 
Posty: 4755
Dołączył(a): wtorek, 17 września 2002, 16:21

Re: straz miejska

Nieprzeczytany postprzez klon » czwartek, 24 maja 2012, 22:24

Jak tu mówić o bezpieczeństwie jak w środku nocy gasną światła w mieście?
klon
Wszechobecny
 
Posty: 1032
Dołączył(a): piątek, 2 października 2009, 11:35

Re: straz miejska

Nieprzeczytany postprzez sensei4 » czwartek, 24 maja 2012, 22:41

Jarku, nie ma co marudzić. Dziś obiekty wojskowe są pilnowane przez agencje ochroniarskie. Mam wrażenie, że jedynym miejscem gdzie jest pełniona służba wartownicza to Grób Nieznanego żołnierza. Choć nie jestem pewien czy w czasie odprawy wart grany jest jeszcze sygnał "Służba Wartownicza".
sensi 4-ty
sensei4
Postowe Guru
 
Posty: 2371
Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2005, 11:59

Re: straz miejska

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » czwartek, 24 maja 2012, 23:02

budynek urzędu miasta jest w centrum, oświetlony, okratowany, rzut beretem na komendę policji, jaka tu ochrona potrzebna? System alarmowy, kamera i kwita. Tylko chory na umyśle w normalnym państwie porywałby się okraść urząd miasta. To państwo jest chore i niewydolne, samo ochronić się nie jest w stanie i wynajmuje barbarzyńców. Czym to się kończy wiadomo, prędzej czy później barbarzyńcy przejmą włądzę. I nikt się nie zorientuje co się stało, tak jak Odoaker w Rzymie obalił ostatniego cesarza, było to coś naturalnego. I pożądanego. On chronił i jemu należała się władza.
Dziś urząd wydaje 90 tysięcy na ochronę, prawie 2 tysiące na tydzień wyrzucone w błoto bo policja jest nieudolna, nie potrafi, nie chce, niepotrzebne skreślić. 7500 na miesiąc.
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
Jarosław Witkowski
Postowe Guru
 
Posty: 4755
Dołączył(a): wtorek, 17 września 2002, 16:21

Re: straz miejska

Nieprzeczytany postprzez BONY » sobota, 26 maja 2012, 20:41

Zwalniaja nauczycieli. Jarku, jesteś nauczycielem, to się orientujesz, ile dzieci ubyło w Gminie Staszów w systemie oświaty w ostatnich 5 latach? Ile mniej subwencji otrzymała Gmina w stosunku do roku ubiegłego? Ile podwyżek otrzymali nauczyciele w ciągu ostatnich 24 miesięcy? Ile Gmina Staszów dokłada do oświaty? Ile Gmina dopłaciła nauczycielom do wynagrodzeń z art. 30? Ilu nauczycieli przybyło w gminie w ciągu ostatnich 4 lat? Ilu nauczycieli jest obecnie na urlopch zdrowotnych, za które Gmina zgodnie z ustawą płaci? Odpowiedz na te pytania, a forowiczom dasz szanse na obiektywną ocenę. Ja znam odpowiedzi i twierdzę, że to racjonalizacja wydatków.
BONY
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek, 28 czerwca 2005, 12:03

Re: straz miejska

Nieprzeczytany postprzez history_of_Poland » niedziela, 27 maja 2012, 12:28

BONY napisał(a):Zwalniaja nauczycieli. Jarku, jesteś nauczycielem, to się orientujesz, ile dzieci ubyło w Gminie Staszów w systemie oświaty w ostatnich 5 latach? Ile mniej subwencji otrzymała Gmina w stosunku do roku ubiegłego? Ile podwyżek otrzymali nauczyciele w ciągu ostatnich 24 miesięcy? Ile Gmina Staszów dokłada do oświaty? Ile Gmina dopłaciła nauczycielom do wynagrodzeń z art. 30? Ilu nauczycieli przybyło w gminie w ciągu ostatnich 4 lat? Ilu nauczycieli jest obecnie na urlopch zdrowotnych, za które Gmina zgodnie z ustawą płaci? Odpowiedz na te pytania, a forowiczom dasz szanse na obiektywną ocenę. Ja znam odpowiedzi i twierdzę, że to racjonalizacja wydatków.


Szanowny Panie/Pani.
Jaką brykę i za ile zetów zakupił ostatnio UMIG dla wożenia tyłka urg_majstra po bezdrożach Gminy? Ułaz_a terenowego?
Kto i za ile sfinansował cyrk z tablicą pomnikową JPII przy Przedszkolu nr 3?
Proszę sobie przeanalizować jak są wywalane w Mieście i Gminie pieniądze na nic pożytecznego!
Burmistrza Przychodnia na Wschodniej nie uzyskała w tym roku rehabilitacji z NFZ! Bo przez zapowiedziane TRZY lata z góry, żaden baran nie wydał 80 tysięcy na prosty dźwig osobowy dla osób niepełnosprawnych.Kto podejmuje Uchwały w UMiG o zaciąganiu kredytów z terminem płatności na 31 grudzień 2012 roku? I kiedy się Obywatele dowiedzą, na co te kredyty? I jakim cudem je pospłacają? Obywatele!
Straż Miejsko-Gminna? W ostatniej chwili się Obywatele o tym dowiadują! Oczywiście publiczne pieprzenie kotka o czterech strażnikach!
Czterech strażników na Miasto i Gminę? Kto i o czym pieprzy? I komu?
Straż Miejsko-Gminna, to Organizacja, w którą zainwestowanie musi pociągnąć kilkaset tysięcy zteów na starcie!
Samochody, Centrum logistyczne dowodzenia, środki łączności, umundurowanie nie byle jakie, od skarpetek poczynając, od letniego po zimowe. Siedziba, zaplecze socjalne, Komendant, zastępcy i ch...._ó...._j wie co jeszcze!Chyba że Burger_majster pieprzy publice, uważając ja za durniów, ze to będzie cztersch pociotków w trampkach i dresach produkcji Made in China, w bejsbolówach na łbach i z bejsbolami w łapach!
Frajerskie Staszowiaki. Każde gówno można im wcisnąć. I tylko sie oblizują!
history_of_Poland
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): sobota, 21 kwietnia 2012, 10:57

Re: straz miejska

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » niedziela, 27 maja 2012, 14:40

BONY napisał(a): Ja znam odpowiedzi i twierdzę, że to racjonalizacja wydatków.

straż miejska jest tak samo niezbędna jak klima i skóra i tak samo racjonalnym wydatkiem. W sprawie oświaty nie miałem chęci się wypowiadać ale skoro taka potrzeba założę nowy wątek
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
Jarosław Witkowski
Postowe Guru
 
Posty: 4755
Dołączył(a): wtorek, 17 września 2002, 16:21

Re: straz miejska

Nieprzeczytany postprzez BONY » niedziela, 27 maja 2012, 14:45

Brykę? Skoda, bo póki co pracownicy nie mieli czym jeździć, burmistrz jeździ kilknastoletnim samochodem. Co, taxi mieli wynajmować? "Cyrk" sfinansowali w 100% sponsorzy, wpłaty na konto rady Rodziców, inicjatywa Rady i dyrekcji - wgląd u dyrekcji przedszkola (nie wiem jak Ty, ale rodzice dzieci mogą to uczynić, zresztą sprawozdanie będzie zdane); czy w staszowie mieszkańcy nie mają możliwości skorzystania z rehabilitacji finansowanej przez NFZ, mają i to w 2 punktach. Jesteś w błędzie. Nie trzeba wydawać aż 80 tys. na dźwig, bo jest zbędny; tylko przygotować pomieszczenia na parterze, co też uczyniono w ub. rok; NFZ miał widzi mi się dać siostrom i osobie prywatnej, także tez uczynił; miał prawo; pytania z kredytami nie rozumiem, a zaciągane są na spłacanie zobowiązań wynikających z nadmiernych kosztów oświatowych i spłacania odsetek z poprzednich kredytów, chyba ok. 1,4 mln rocznie (odsetki). Zresztą tendencja zaciągania kredytu jest wyhamowywana, bo póki co w ostatnich latach brano je na potęgę. Kilkaset tysięcy na straż? Ile 900???, 700???, 800???. Kilakset to mogą być kwoty różniące się o 700 tys. Wiem, że niewiele ponad 200, zakładając rezygnację z ochrony w Urzędzie to dużo mniej; wyposażenie? sory, to nie będzie GROM ;)
Widzę, że masz niewiele wiedzy, żeby podjąć konstruktywną dyskusję; pustosłowia każdy może wypowiadać, a ja moge je prostować
BONY
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek, 28 czerwca 2005, 12:03

Następna strona

Powrót do Miasto i powiat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron