"Hades" w Ogólniaku

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkich sprawach, które dotyczą naszego miasta i powiatu.

Moderator: Staszow.com

Re: "Hades" w Ogólniaku

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » sobota, 2 lipca 2011, 14:31

Tutaj nikt nie pisze już o Hadesie, ale na forum echa dna pomyje cały czas się leją

http://forum.echodnia.eu/wwwniemagister ... e__st__140
http://forum.echodnia.eu/wolontariusze- ... e__st__220
http://forum.echodnia.eu/niemagister-ch ... e__st__380
Sugeruje się, że Zarzycki chory psychicznie, działa albo z pobudek politycznych albo z chęci zysku, że strach posyłać dziewczynki na korepetycje.
No ja rozumiem ,że komuś z urzędników może Zarzycki zalazł za skórę ale żeby w ten sposób anonimowo się wyżywać to już przesada, to niesmaczne. Być może żaden z urzędników tych pomyj nie wylewa, ale milczenie urzędów jest zastanawiające. Nikt mi nie wmówi, że tych pomyj nie czytają w urzędach, ja prawde powiedziawszy na forum echo dnia nie byłem od marca i aż się złapałem za głowę do czego ludzie zdolni. Nawet do donosu na Zdrojkowską, że nie usunęła tablicy na, której logo WSiPu. Ale to przypomina, że nie wiedziała, co się dzieje w piwnicy przez półtora roku. Jak to ludzie sami sobie potrafią strzelać w stopę z radosnym uśmiechem, że komuś dokopali.
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Tomasz Urbanowicz » sobota, 2 lipca 2011, 15:51

Jarosław Witkowski napisał(a):[...] forum echa dna

Świetnie ujęte.
Tomasz Urbanowicz
Stały bywalec

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » sobota, 2 lipca 2011, 16:08

Tomasz Urbanowicz napisał(a):
Jarosław Witkowski napisał(a):[...] forum echa dna

Świetnie ujęte.

Bo ja jestem ujmujący :) Oj, komu to ja już nie ująłem niechcący :)
Ciekawe czy ktoś odpowie na pytanie w której szkole na świetlicy dzieciaki mogą pograć w pin-ponga, poczytać książki, skorzystać z komputera. Nie mówię, że w szkołach nie ma stołów pinpongowych, książek czy komputerów co nie oznacza, że na świetlicy można korzystać. Dzieciaki z hadesu na stronie niemagister.pl mówią jak było, to jest zasadnicza różnica od tego co papier przyjmie. Ba na papierze to ja lecę w kosmos :)
Jak się zastanowić to z punktu widzenia niemagistra on może poczekać lata bo właściwie ma prywatną szkołę matematyczną :), dzieciaków niedouczonych mu nie brakuje jak widać nawet w wakacje. A że jest po częsci altruistą to już przekracza pojęcie niektórych w myśl porzekadła , że wrona orła nie zrozumie, świnia tym bardziej. Będą kopać pod niemagistrem bo myślą, że da się go pokonać, przemilczeć, przeczekać. Nie sądzę, że jego da się przeczekać. Więc będzie się działo jak mówią tutejsi.
Ostatnio edytowano niedziela, 14 sierpnia 2011, 09:27 przez Jarosław Witkowski, łącznie edytowano 1 raz
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » niedziela, 14 sierpnia 2011, 09:22

Na stronie niemagister.pl filmiki z likwidacji Hadesu a właściwie z eksmisji.
Tyle tego sprzętu, że zwyczajnie szkoda, że nie może służyć dzieciakom. Ale gmina widocznie bogata i na wrzesień szykuje dla dzieci lepsze niespodzianki.
Ciekawie mnie jak można było nie zauważyć jak ten sprzęt przybywał do Hadesu, bo podobno przez półtora roku szefostwo nic nie wiedziało.
Oficjalnie wywalają sprzęt bo ma być remont. Hm, to jest mocne. Wielkie ogromne liceum a nie ma stołówki szkolnej, tak muszę popatrzeć na budżet powiatu tam z pewnością zaplanowano utworzenie stołówki szkolnej w liceum...
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Alan Shore » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 08:48

Jarosław Witkowski napisał(a):Ciekawie mnie jak można było nie zauważyć jak ten sprzęt przybywał do Hadesu, bo podobno przez półtora roku szefostwo nic nie wiedziało.

Proszę mi wierzyć, że jestem sam tego ciekaw. Na tyle, że - teoretycznie - równie dobrze mogła tam działać fabryka amfetaminy. Pod nosem i dyrekcji, i policji.
Niestety, od kilkunastu lat dyrekcji tej szkoły wydaje się, że są świętymi krowami. Nie mówię tylko o obecnej dyrekcji, bo już za moich czasów to był cyrk.
Alan Shore

Nieprzeczytany postprzez siak » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 13:15

O jakiej tu piszecie eksmisji?
Przecież to była przeprowadzka do innego lokalu.
siak
Nałogowiec

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » wtorek, 16 sierpnia 2011, 20:42

To tak jakby zrobić Staszowskiej Pogoni przeprowadzkę se stadionu na Wembley z powodu złych wyników albo bez powodu (oczywiście mowa o staszowskim Wembley).
Wojciech już został publicznie oskarżony o utratę wpływów przez sklepik szkolny. Ciekawie by się zrobiło gdyby podał do sądu i uzyskał dane kto go tak gorliwie pomawia i co ma z tego.Cięcie się na noże spowoduje tylko spory upływ krwi i nikt nie będzie się czuł lepiej. Sprawy poszły tak daleko, że idzie już o ambicje a nie o udowodnienie racji. Jeszcze idzie do większego zwarcia zamiast szukania honorowego dla obu stron rozwiązania.
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Alan Shore » środa, 17 sierpnia 2011, 00:49

Jarosław Witkowski napisał(a):Wojciech już został publicznie oskarżony o utratę wpływów przez sklepik szkolny.

Jeśli nawet ktoś mógłby go o to oskarżać, to jedynie najemca pomieszczeń pod sklepik. Co byłoby kuriozum, zważywszy na to, że ten sam najemca dobrowolnie użyczał Wojtkowi lokalu.

Jarosław Witkowski napisał(a):Ciekawie by się zrobiło gdyby podał do sądu i uzyskał dane kto go tak gorliwie pomawia i co ma z tego.

Na to nie ma trybu, poza karnym. By sprawę oddać pod sąd cywilny, jednak należy ustalić nazwisko pozwanego.

Jarosław Witkowski napisał(a):Cięcie się na noże spowoduje tylko spory upływ krwi i nikt nie będzie się czuł lepiej. Sprawy poszły tak daleko, że idzie już o ambicje a nie o udowodnienie racji. Jeszcze idzie do większego zwarcia zamiast szukania honorowego dla obu stron rozwiązania.

Niemagister nie ustąpi. W sytuacji gdy zdawalność matur w tym roku była w 'Wyszynie' taka jaka była, mnie jawi się tylko jedno honorowe rozwiązanie i - o dziwo - nie po stronie Niemagistra, bo on akurat na honory silić się nie musi.
Alan Shore

Nieprzeczytany postprzez klon » środa, 17 sierpnia 2011, 14:29

Jarosław Witkowski napisał(a):To tak jakby zrobić Staszowskiej Pogoni przeprowadzkę se stadionu na Wembley z powodu złych wyników albo bez powodu (oczywiście mowa o staszowskim Wembley).
Wojciech już został publicznie oskarżony o utratę wpływów przez sklepik szkolny. Ciekawie by się zrobiło gdyby podał do sądu i uzyskał dane kto go tak gorliwie pomawia i co ma z tego.Cięcie się na noże spowoduje tylko spory upływ krwi i nikt nie będzie się czuł lepiej. Sprawy poszły tak daleko, że idzie już o ambicje a nie o udowodnienie racji. Jeszcze idzie do większego zwarcia zamiast szukania honorowego dla obu stron rozwiązania.

Lata swoje Jarku masz a rozumu jakby coraz mniej. Jeśli ktoś powinien trafić w ręce sprawiedliwości to raczej ten, kto naraża na straty nie ten, który to wskazuje. Zarzycki powinien opuścić lokal w LO w momencie zakończenia współpracy Dyrekcji szkoły z dzierżawcą , który na jakiś tam zasadach ( moim zdaniem nielegalnie) udostępnił Hades panu Zarzyckiemu. Nielegalnie, bo bez zgody właściciela budynku. Nie zrobił tego, tylko już całkiem bezprawnie rozpoczął okupację pomieszczeń do których, nie miał żadnych praw. W tym czasie Dyrekcja szkoły nie mogła przygotować pomieszczeń pod wynajem a w konsekwencji nie mogła ogłosić przetargu w wyniku którego, powinna wyłonić nowego dzierżawcę lokalu. Jeśli od pierwszego września nowy dzierżawca nie rozpocznie działalności, nie będzie wpływów za dzierżawę lokalu a młodzież zostanie pozbawiona możliwości korzystania z baru. Ponadto Pan Zarzycki naraził na straty właściciela budynku, który zmuszony był na koszt własny zorganizować transport i osoby do załadunku i rozładunku jego mienia.
Rozwiązanie problemu nastąpiło w momencie wyrażenia zgody przez Burmistrza Miasta na użyczenie lokalu, będącego własnością miasta i dobrowolnym podpisaniu umowy dzierżawy przez Pana Zarzyckiego z przeznaczeniem na świetlicę dla młodzieży.
Masz jeszcze Jarosławie jakieś wątpliwości to pytaj ( najlepiej na PW bo rzadko tu czytam, min przez takich jak ty prokuratorów ), ale nie pisz głupot i nie strasz mnie sądem.
klon
Wszechobecny

Nieprzeczytany postprzez Burda » środa, 17 sierpnia 2011, 14:55

W tym kraju każdy jest prawnikiem, lekarzem i historykiem.
„Przyszłość należy do tych co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia”
/Roman Dmowski/

"Jestem Polakiem i obowiązki mam polskie"

endecja.pl
Burda
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Alan Shore » środa, 17 sierpnia 2011, 17:28

Burda napisał(a):W tym kraju każdy jest prawnikiem, lekarzem i historykiem.

Więc niech przemówi prawo.

Klon, nie znasz treści umowy. Idę jednak o zakład, że nie zawarto umowy dzierżawy, a najmu.

Art. 668 kodeksu cywilnego
§ 1. Najemca może rzecz najętą oddać w całości lub części osobie trzeciej do bezpłatnego używania albo w podnajem, jeżeli umowa mu tego nie zabrania.

Idę o drugi zakład, że w umowie nie było takiego zakazu. Tym samym, na 99% Twoja teza o nielegalnym używaniu lokalu upada i powinieneś albo dokładnie zbadać jak było, albo nie wypisywać głupot i przeprosić Niemagistra.

Nie widzę związku między rzekomą niemożliwością zorganizowania przetargu, a usunięciem rzeczy. Nawet gdyby przyjąć, że masz rację, to co np. stoi na przeszkodzie by w warunkach przetargu zastrzeżono, że koszty usunięcia sprzętu ponosi zwycięzca przetargu? Otóż nic. Swoją drogą, dyrekcja o przetargach nie informuje w należyty sposób, gdyż na stronie szkoły ostatnie ogłoszenia o przetargu to rok 2007.

żeby było śmieszniej, to Zarzycki może dochodzić od szkoły wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z rzeczy. Więc na miejscu szkoły, raczej wstrzymałbym się z pozwem o naprawienie szkody, bo jednak koszty usunięcia wydają się nieporównywalnie mniejsze od ponadsześciomiesięcznego posiadania sprzętu przez szkołę. Tak to widzę na gorąco, chyba, że jakimś cudem 'chwyciłby' art. 5 kc.
Alan Shore

Nieprzeczytany postprzez klon » środa, 17 sierpnia 2011, 17:58

Alan Shore napisał(a):
Burda napisał(a):W tym kraju każdy jest prawnikiem, lekarzem i historykiem.

Więc niech przemówi prawo.

Alan , większych bzdur dawno nie czytałem. Albo ktoś pisze pod twoim nickiem albo zszedłeś na psy. Przykro mi, że akurat ten paszkwil wyszedł z twoim podpisem.
Takie umowy obligatoryjnie mają punkt o tym, że nie można przedmiotu najmu użyczać albo oddawać w podnajem bez uprzedniej pisemnej zgody Wynajmującego. Co do reszty to szkoda słów.
klon
Wszechobecny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasto i powiat