"Hades" w Ogólniaku

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkich sprawach, które dotyczą naszego miasta i powiatu.

Moderator: Staszow.com

Re: "Hades" w Ogólniaku

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » piątek, 25 marca 2011, 21:24

Brawo Burda!
Hubert mówi jak stary działacz, jest jedna organizacja po co konkurencja, czyż nie może pobożnie się zarejestrować?
Jeszcze moment a poczciwego Zarzyckiego oskarża o pedofilię, bo jakże to tak można mieć serce dla smarkaczy?
Zarzycki pełni rolę pedagoga społecznego (pedagog ulicy) tylko, że nie domaga się etatu.
I znowu przypomina mi się zarzut wobec Sokratesa, że psuje młodzież. Bez zgody państwa. Zaiste antyspołeczna postawa.
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez barbke » sobota, 26 marca 2011, 08:49

Panowie zapominają o jednej kwestii - inicjatywa Pana Zarzyckiego nie jest zupełnie samowystarczalna. Potrzebuje dużego lokalu, którym Zarzycki prywatnie nie dysponuje. Piwnice LO jakie wybrał dla swojej działalności mają konkretnego właściciela - jest to Starostwo. W tej sytuacji Starostwo staje się 'partnerem' przedsięwzięcia i nie można mu siłą narzucić swoich reguł gry, trzeba się dogadać mając na względzie wspólny cel. A chęci takiej u Pana Zarzyckiego nie widać- medialny szum i skandal to nie jest droga do porozumienia.

Moim zdaniem w całym zamieszaniu brakuje odrobiny zdrowego rozsądku i wina leży po obydwu stronach.
Starostwo i LO: Piwnice stoją puste- dlaczego więc ich nie udostępnić na dobry społeczny cel zamiast dawać powody do wielkiej dyskusji, w której wiadomo, że każdy stanie przeciw "władzy". Zarzycki: Bez lokalu nie będzie działał, trzeba spuścić z tonu i się dogadać.
No, ale podstawą jest dobra wola, a czy taka jest? raczej nie.

Więc będziemy postować, wydawać setki opinii, kłócić się między sobą, Starostwo będzie twkić przy swoim, Zarzycki przy swoim, a porządnej i POTRZEBNEJ świetlicy w LO jak nie ma tak nie będzie.
barbke
Stały bywalec

Nieprzeczytany postprzez Tomasz Urbanowicz » sobota, 26 marca 2011, 12:47

Zgodnie z planem kolejnym punktem autopromocji pana Wojciecha Zarzyckiego jest występ w telewizji. Panie Zarzycki, czekam z niecierpliwością na datę i termin kiedy przyjedzie TV do Staszowa. Jeśli nie tutaj na forum to proszę mailowo: hubert.gawlowicz@gazeta.pl Mam kilka pytań, na które odpowiedzi nie znalazłem w żadnym artykule...

Proponuję Państwu pobyć trochę w świetlicy (obecnie tymczasowo na ul. Świerczewskiego), a nie wyciągać wnioski na podstawie jednej audycji radiowej. Na świetlicy można osobiście porozmawiać z Wojtkiem, zadawać mu trudne pytania - dla mniej odważnych podaję maila: niemagister@gmail.com.
Pytania i komentarze można również wysyłać na bloga: www.niemagister.pl
Tomasz Urbanowicz
Stały bywalec

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » sobota, 26 marca 2011, 21:04

Czy ja dobrze zrozumiałem, że w liceum kierownictwo nie wiedziało co się dzieje w Hadesie? Wygląda na to, że jak się zorientowali to nagle z poczucia odpowiedzialności postanowili faceta wyrzucić, żeby nie odpowiadać za jego niecne czyny demoralizacji młodzieży i potencjalnych innych zagrożeń. Dziwna sprawa przetargu. Zwykle jest tak, że zanim się zmienia dzierżawcę robi się przetarg na nowego, żeby stary najemca wiedział czy ma się zwijać czy zostanie. Tu wygląda na to, że umowa wygasła a przetargu jeszcze nie było. Ktoś zapomniał wcześniej przetarg ogłosić? Widać z tego, że celem podstawowym szkoły jest zarobek a nie sprawy wychowawczo-oświatowe, najpierw paragrafy i kasa potem młodzież. I strach co też by się stało gdyby bezpłatnie użyczono na cele społecznie pożądane. W try miga wymienić zamki zamiast zastanowić się jak pomóc zanim ogłoszono przetarg i zamki wymieniono. W papierach w porządku, w życiu do życi.
W gminie od lat opłaca się świetlice i ludzi prowadzących zajęcia z młodzieżą w szkołach po południu a tych godzin opłaca się niemało. Czy ktoś proponował Zarzyckiemu prowadzenie takich zajęć? Do tego przecież nie trzeba żadnych organizacji tylko chęci zatrudnienia Zarzyckiego jako swoistego streetworkera z dostępem do publicznych pomieszczeń w pustych szkołach. Na takich samych zasadach jak są opłacani inni świetlicowi opłacani przez gminę i na takich samych zasadach darmowego korzystania przez nich z pomieszczeń szkół i świetlic.
Kogo zdemoralizował Zarzycki? Jakiś mały przykład jego niebezpiecznych zachowań grożących zdrowiu i życiu dzieci? Jest inny niż przeciętni i swoją innością wywołuje strach, oburzenie, posądzenie o reklamiarstwo.
Zarzycki sobie poradzi. System pomocy potrzebującym jest drogi, niewydolny i zbiurokratyzowany.Ten system sobie nie radzi co taki Zarzycki wykazuje aż system kwili z bólu.
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez oaza » niedziela, 27 marca 2011, 00:14

Jarosław Witkowski napisał(a):W gminie od lat opłaca się świetlice i ludzi prowadzących zajęcia z młodzieżą w szkołach po południu a tych godzin opłaca się niemało. Czy ktoś proponował Zarzyckiemu prowadzenie takich zajęć? Do tego przecież nie trzeba żadnych organizacji tylko chęci zatrudnienia Zarzyckiego jako swoistego streetworkera z dostępem do publicznych pomieszczeń w pustych szkołach. Na takich samych zasadach jak są opłacani inni świetlicowi opłacani przez gminę i na takich samych zasadach darmowego korzystania przez nich z pomieszczeń szkół i świetlic.
.

Panie Jarku niech pan posłucha ok. 23:20 min wypowiedź burmistrza.
http://jawo.wrzuta.pl/audio/3fBk9zai4Jw/11-03-23_123011
Należy wykazać odrobinę chęci poznania faktów dla właściwej oceny.
Jasno słychać publiczną deklarację składaną panu Zarzyckiemu o zatrudnieniu go w legalnie działającej świetlicy.
pozdrawiam
oaza
Stały bywalec

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » niedziela, 27 marca 2011, 11:38

To nagranie radiowe zacząłem słuchać ale nie dokończyłem a potem już nie mogłem i nie mogę nie wiem z jakich powodów usłyszeć. Po mojemu to Zarzyckiemu powinno się zaproponować pracę streetworkera dużo dużo wcześniej bo wykonywał społecznie pożyteczną i cenioną robotę. Może miał taką propozycję wcześniej niż po rozlaniu mleka chociaż wątpię. Skoro Zarzycki ma jakąś propozycję od gminy (nie słyszałem jaką-problem z odsłuchaniem) to teraz powinien wykorzystać. Może trzeba czasu na spokojnie się spotkać a nie popisywać się przed mediami czy to z jednej czy z drugiej strony. Przed kamerami czy mikrofonami to już kiedyś był powstał rząd PoPisu.
Sposób w jaki go wyrzucono z Hadesu też budzi moje wątpliwości. Gdzieś tam jest wypowiedź p. Anicety, że w liceum wcześniej nie wiedzieli, że Zarzycki w Hadesie dzieciom pomaga. Serio nie wiedzieli? Trudno w to uwierzyć. Ale jeżeli dowiedzieli się z prasy wcześniej niż wymienili zamki to co zrobili aby to co pożyteczne zostawić, ba nawet w nowym przetargu przyjąć założenie, ze ta społecznie potrzebna działalność przez nowego najemcę ma być utrzymana. Nie oszukujmy się, że jeśli Zarzycki wiedział co się święci to nie wiedziała o tym dyrekcja liceum.
Co do logiczności wymiany zamków to logiki nie widzę. Najemca oddaje wszystkie klucze i kwita. Istniały podejrzenia, że Walkowicz po wyprowadzce dokona bezprawnego wejścia do pomieszczeń szkoły oddalonej 100 m od komendy policji? Gdyby co do tego miał wątpliwości nowy najemca to by wstawił zamek za własną kasę.
Chodzi o to że p. Zarzycki przebywał tam z młodzieżą dzięki życzliwości p.Walkowicz

Chyba tylko dzięki tej życzliwości bo życzenie inaczej wyrażone można streścić krótko, spadaj niebezpieczny wariacie.
Gdzieś tam pojawiła się propozycja Iskierki, ale przecież w Iskierce odbywają się różne targi, wystawy, wybory i działalność klubowa jest, gdzie tam się zmieści 7 stołów i bilard?
Na stronie niemagistra jest informacja, że w którymś tam roku obiecywał p.Ungeheuer pomoc doceniając matematyczne suksesy maluchów prowadzonych przez Zarzyckiego. Chyba się nie doczekał dlatego taki nieufny i robi szum, żeby łatwo z obietnic nie można było się wycofać pod jakimś pretekstem.
Co do świetlic socjoterapeutycznych to wcale nie muszą być przeznaczone dla wszystkich i to zwykle tak bywa, że prowadzący dobiera sobie tych, którzy pomocy według niego potrzebują.
Z jednej strony dokonuje się latami łamańców prawnych aby dofinansować kopaczy A klasowych, teraz podobno 700 zł na głowę. W podzięce kibice zalatują faszyzmem a co najmniej nadmiernym szowinizmem i ohydnie szpecą malując sprayem. I to jest dobre.
A kiedy ktoś za friko pomaga tym, którym inni nie potrafią pomóc to uznaje się go za wariata, burzyciela porządku prawnego i rozrabiakę. Co mówię za friko, on dokłada ze swoich. Co zarobi na korepetycjach od bogatych daje gratis biednym. No to chcą powiesić Robin Hooda ci od Jana bez Ziemi. Może kiedyś wróci z wyprawy krzyżowej Ryszard Lwie Serce i przywróci normalność.
Bym zapomniał nie wszyscy wiedzą, Hubert Gawłowicz jest obecnie maturzystą w LO im. Wyszyńskiego.
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Wojciech Grabowski » niedziela, 27 marca 2011, 18:28

Jarosław Witkowski napisał(a):Bym zapomniał nie wszyscy wiedzą, Hubert Gawłowicz jest obecnie maturzystą w LO im. Wyszyńskiego.

Zrobię offtopic ale chcę Panie Jarku wyprowadzić Pana z błędu. Z tego co wiem to Hubert maturę ma w przyszłym roku i nie jest uczniem LO tylko Technikum w Połańcu.
Wojciech Grabowski
Stały bywalec

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » niedziela, 27 marca 2011, 18:56

No tak, pomyłka, pardon, to Graba jest w LO a Hubert w Połańcu. Może pomyliłem kolegów :) Ja też już od dawna nie jestem w LOT-cie Hubercie :)
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Melkor » niedziela, 27 marca 2011, 21:08

A ja to widze troche innaczej. Otóż pan Zarzycki swoim zapałem, pasją i determinacją pokazuje, że nie zawsze trzeba robić wszystko na pokaz!. A ze działa ekscentryczne- otóż własnie to ekscentrycy tworzą wielkie rzeczy a nie mizerne kopie. Hubercie dziwi mnie twoj konformizm, działsz w tak zacnej Fundacji ( która ma w logo Aktywizacje) a krytykujesz- a fuj.
Kiedys FArma byla w podobnej sytuacji tylko ty malo pamietasz lub stosujesz zasade Kalego -.

Przecież nie od dziś wiadomo, że władze chętnie widzą buńczuczne przemówienia połączone z PRL-owskimi akademiami,w szkole na których uczniowie "pokazują" jak to pracują "pro publico". A tu zjawił sie ktoś kto pokazuje, że można innaczej i co ... i sie go wywala, i to zgodnie z prawem.
Burda ma racje, Tak trzymac panie Wojtku. A tobie Hubercie sie dziwie.

A korepetycje i ZUS hmm zabawne :D
Melkor
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Kuba100 » poniedziałek, 28 marca 2011, 18:19

Sorki, ja tez zrobie off topic, ale mysle ze tu, gdzie dyskusja wre, najpredzej dostane informacje :)

Jeśli ktoś posiada aktualny nr do Pana Zarzyckiego, prosiłbym o przesłanie mi go na priv...

Z góry dzieki :)
Kuba100
Początkujący

Nieprzeczytany postprzez Joker » poniedziałek, 28 marca 2011, 19:28

Hubert Gawłowicz napisał(a):Mogę cię jednak ręczyć że nikt prosząc o kilka metrów lokalu dla fundacji nie rzucał się zimą do zalewu nad czarną, nie chodził z maskotkami do pracy czy w stroju płetwonurka. Różnica polegała na tym że była wola rozmowy. Po słowach Pana Zarzyckiego na antenie Radia Kielce widzę że z jego strony nie ma woli rozmowy, jest chęć błyśnięcia w mediach.

Zabawa w morsa to nic zdumiewającego. W Polsce jest ich około 1000 i zalicza sie do nich prezydent Kołobrzegu. A co do stroju płetwonurka to tylko przejaw pozytywnego zakręcenia. Przecież nikomu tym krzywdy nie robił, a przynajmniej działo się coś ciekawego.Znam osobiście Wojtka i nigdy bym go nie posądzał o to, że jego działania mają być tylko dla rozgłosu medialnego.Hubert przesadzasz troche. Rozumiem, że nie każdy musi być tolerancyjny wobec niego, ale nie możesz Hubercie uznawać za pewnik, że Wojtek to robi tylko dla rozgłosu w mediach
Si vis pacem, para bellum
Joker
Nałogowiec

Nieprzeczytany postprzez Burda » wtorek, 29 marca 2011, 10:43

Hubert - chyba tego płetwonurka, maskotki itp. to raczej z opowiadań znasz? ;)

Jeśli chodzi o rozgłos to przypominam że on zrobił z tego "aferę" po tym jak go wyrzucono a nie przed tym zdarzeniem. I na pewno warto rozmawiać. Tyle że chęć do rozmowy pojawiła się u oficjeli jak mleko się rozlało. Pomijam tu Garczewskiego bo to nie jest naprawdę jego sprawa tylko chciał pomóc. Wcześniej był tylko ataki Anicety ;) Poza tym Wojtek rozmawiał - bo przeciez dogadał się z najemcą prawda? I nic nie stało na przeszkodzie żeby sprawę załatwić po ludzku - ponieważ najemca odchodzi Aniceta udaje się do społecznika, mówi jaka jest sytuacja i prosi żeby został mimo wyjścia z budynku najemcy. Ja wiem że słowo "prosi" jest trudne do przełknięcia, zwłaszcza dla dyrekcji szkoły, ale prawda jest taka że to co robił Wojtek to rola społeczna szkoły i jak ktoś jej w tym pomaga to się go prosi żeby pomagał dalej.

Pamiętam taką rozmowę niedawną na temat roli NGO i społeczników w rozwoju miasta. Ta sprawa naprawdę w tym nie pomaga.
„Przyszłość należy do tych co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia”
/Roman Dmowski/

"Jestem Polakiem i obowiązki mam polskie"

endecja.pl
Burda
Postowe Guru

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasto i powiat