"Hades" w Ogólniaku

Tutaj możecie rozmawiać o wszystkich sprawach, które dotyczą naszego miasta i powiatu.

Moderator: Staszow.com

Re: "Hades" w Ogólniaku

Nieprzeczytany postprzez gulon48 » czwartek, 24 marca 2011, 22:25

negatyw napisał(a):wcale sie nie dziwie ze jest problem.inicjatywa godna pochwały - zgadza sie i podpisuje sie pod nia.ale partyzancki sposób wykonania. dzis podczs audycji na żywo odrzucił propozycje sformalizowania współpracy (nawet ofertę pracy dostał) i powiedział wprost że nie zależy mu na porozumieniu, ale na nagłosnieniu sprawy. a gdy w gre wchodzi bezpieczeństwo dzieci i zajecia dla nich trzeba by to wszystko formalnie bylo w porządku i by ktoś za to odpowiadał.
mialem wiele lat temu z nim zajecia w LO.i wcale sie nie zmartwilem jak stracił tam pracę. Bo matematykiem i nauczycielem jest genialnym, ale niestety bywaja okresy gdy dziala bardzo nietuzinkowo (to bardzo lagodne okreslenie jego dzialań gdy np.kazal sie uczniom nosic na krzesle po szkole itp.)

I od noszenia nietuzinkowego geniusza rynce ci odpadły? Przynajmniej masz co i kogo wspominać! Bo by kogoś przez lata pamiętali i wspominali, trzeba byc KIMŚ!!!
Nie tobą jak widac! Szaraczku urobiony na modłę!.
gulon48

Nieprzeczytany postprzez gulon48 » czwartek, 24 marca 2011, 22:33

alx napisał(a):Wygłupy i nic więcej. Sam fakt, że z gościem przyszli porozmawiać starosta, burmistrz i dyrekcja szkoły powinien uznać za sukces. Zachowanie rozbrykanego małolata. Miałem inne zdanie na temat pana Z. Jednak brak szacunku dla rozmówców jaki emanował od niego napawa mnie strachem.

Odbieram to tak: "Ja jestem pan siłaczka i nie szanuję niczego z wyjątkiem swoich poglądów, nie liczę się z prawem, nie chcę brać żadnej odpowiedzialności za to co robię i nie dam sobie nic wytłumaczyć, wasze gadanie jest nic niewarte, bo ja się uparłem i już i wszystko mi się należy bo tak sobie wymyśliłem." Wstyd to było w radio puszczać.

Był kiedyś w Staszowie tako doktor. Pan dr Zarębski. Kwitło jego Staszowskie Towarzystwo Kulturalne. "Goniec Staszowski". Ale wszelkie Wadze co to mondre nad mondrości wszelkie były, uważały go za wariata. Wreszcie go udupiły! I szlag wszystko w Staszowie trafił. Wadze maja spokój!!!
Było, było w Staszowie jedno z najprężniejszych w Polsce Kół Esperantystów!!! Też Wadze mondre to udupiły!!!!! Wszystko udupią, co tylko wystaje nad poziom kotła z gównami!.
Cześć!!!
Ps.
A wszelkim prominentom staszowskim byłym i obecnym - gdzie to dzieciaczki sie posyłało i posyła na korki z matmy? Do kogo? Mam prominentom przypomnieć? Sypnąć nazwiskami?
gulon48

Nieprzeczytany postprzez Lesnik » piątek, 25 marca 2011, 07:19

A czy nie chodzi o to aby najpierw na zajęcia darmowe zapraszać,
a później na płatne korepetycje pozyskać chętnych ?
Lesnik
Najsłabsze Ogniwo

Nieprzeczytany postprzez negatyw » piątek, 25 marca 2011, 09:15

gulon48 napisał(a):I od noszenia nietuzinkowego geniusza rynce ci odpadły? Przynajmniej masz co i kogo wspominać! Bo by kogoś przez lata pamiętali i wspominali, trzeba byc KIMŚ!!!
Nie tobą jak widac! Szaraczku urobiony na modłę!.

wygłupy wygłupami - można raz na jakis czas, ale szkoła to nie miejsce aby bez przerwy sie wygłupiać (chyba że teatralna).bylem jego uczniem,nie raz sie cieszylem ze lekcje przepadaja z jakiegos powodu jak kazdy uczen.ale nie pasowalo mi nosic nauczyciela na krzesle bo on takie widzimisie mial.albo zamiast do niego z pytaniem zwracac sie do siedzącej obok wielkiej maskotki.

Był kiedyś w Staszowie tako doktor. Pan dr Zarębski. Kwitło jego Staszowskie Towarzystwo Kulturalne. "Goniec Staszowski". Ale wszelkie Wadze co to mondre nad mondrości wszelkie były, uważały go za wariata. Wreszcie go udupiły! I szlag wszystko w Staszowie trafił. Wadze maja spokój!!!
Było, było w Staszowie jedno z najprężniejszych w Polsce Kół Esperantystów!!! Też Wadze mondre to udupiły!!!!!
jak o dra Zarebskiego to nie znam przyczyn wiec sie nie wypowiem.goniec byl natomiast czestym problemem-bo uczniow LO zmuszano do sprzedawania go w zamian za zwolnienie z lekcji co najczesciej konczylo sie tym ze za przyslugujace na glowe dwa egzemplarze wykladali wlasną kase byle miec spokoj.
koło esperantystow w SOK przestalo funkcjonowac bo chetnych brakło.młodzież wolała na korepetycje z angielskiego czy francuskiego ganiac niz na esperanto.ale z tego co slyszalem pan co tym sie zajmował nadal działa.zresztą kiedyś gdzies jakaś jego relacja byla na staszow.com.
A wszelkim prominentom staszowskim byłym i obecnym - gdzie to dzieciaczki sie posyłało i posyła na korki z matmy? Do kogo? Mam prominentom przypomnieć? Sypnąć nazwiskami?
czym innym jest poslac wlasne dziecko a czym innym zgodzic sie na przekazanie odpowiedzialnosci za grupe innych dzieci.
negatyw
Maniak

Nieprzeczytany postprzez Burda » piątek, 25 marca 2011, 10:48

Ta dyskusja jest bardzo pouczająca. Dowiedziałem się z niej czemu nic się w Staszowie nie udaje. Okazuje się że żeby dzieciaki łaziły po pubach i włóczyły się bez sensu po ulicy nie trzeba pozwolenia i formalności. Ale żeby je z ulicy zabrać i nauczyć czegoś pozytywnego konieczne są formalności, regulaminy i pozwolenia.

Kiedyś było takie stowarzyszenie - Prospero - organizowało coś takiego jak klub filmowy. Na niektórych filmach było ponad 100 osób. I Jak kupiło telewizor do Hadesu było dobrze, bo telewizor się przydaje, ale jak robiło klub filmowy to był problem. Guloństwo.

Mam dośc słuchania jak to w Staszowie nic nie ma. Jesli coś takiego przeczytam z przyjemnością przypomnę malkontentom którzy wypisują takie bzdury o Zarzyckim. Jesli ktoś nie umie ocenić cczłowieka nie po tym jak się zachowuje a po tym co dobrego robi to po prostu jest ograniczony.
„Przyszłość należy do tych co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia”
/Roman Dmowski/

"Jestem Polakiem i obowiązki mam polskie"

endecja.pl
Burda
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Joker » piątek, 25 marca 2011, 13:53

Popieram Cie Kuba i nierozumiem tych, którzy sie przypierniczają do pana Wojtka. Gościu z własnej nieprzymuszej woli pomaga dzieciakow i już samo to jest powodem, że należy mu się za to jakiś szacunek. Nikt z was w życiu by nie zrobił czegoś takiego, ale oczywiście jak już ktoś coś ciekawego robi to trzeba go zbesztać i zrównać z ziemią. Ważniejsza jest oczywiście biurokracja niż wartość tego co pan Wojtek robi. żal

PS. Jak sobie dziecko rozwali łeb na placu zabaw to wtedy też mamy szukać pozwoleń, zezwoleń i innych pie****** i szukać odpowiedzialnego żeby konsekwencje ponosił.
Si vis pacem, para bellum
Joker
Nałogowiec

Nieprzeczytany postprzez pollak » piątek, 25 marca 2011, 14:19

No niestety Joker ale tak to wyglada.Nie mowie ze wszystkie te ustawy i dyrektywy sa madre znaczy sie zyciowe.Ale np kazda zabawka ma miec atest.Na placach zabaw tez musza byc "atestowane"hustawki,karuzele itp.Moze u nas sie tego nie spotyka jeszcze ale w duzych miastach na nowych osiedlach tak jest.Spotkales sie z tym nieraz,napewno.Wysylajac dziecko na plac zabaw sam bierzesz za nie odpowiedzialnosc.Tam tzn w Hadesie odpowiada za nie szkola i przede wszystkim prowadzacy zajecia i wolontariusze.Spotkalem sie juz w zyciu z takimi przypadkami ze dziecko sobie cos zrobilo(a nie upilnujesz)i pozniej tatus czy mamusia zadali odszkodawania i to wcale nie malego.I co wtedy?Popieram to co Wojtek robi ale niestety to musi miec "rece i nogi"Na wypadek W.A co do Staszowa (jakby powiedzial Zulu-Gula)to dziwne miasto.A wszyscy wiedza o co chodzi
pollak
Nałogowiec

Nieprzeczytany postprzez Burda » piątek, 25 marca 2011, 17:48

I dojdziemy do tego że na kawie w McDonaldzie musi być napis że jest gorąca, bo inaczej pozew. Debilejemy.

Ten człowiek zrobił akcję - przyjdźcie poczytajcie ksiażkę, nie musicie się nigdzie wpisywać, zapisywać liczyć itd. Efekt tego waszego "ręce i nogi" jest taki że dzieciaki zostają na ulicy. Skórka za wyprawkę? Dzieciaki mają w du... wasze formalności i nie przyjdą do zadnych kołchozów. Trzeba to zrozumieć.

Wojtek jaki jest taki jest - bywa trudny, ale coś robi. Szkoła tego nie zrobiła. I to jest smutne.

Jeszcze jedno - fajnie że burmistrz ma jakiś pomysł żeby coś naprawić, pomóc itp. Chwała mu za to. Mnie wkurza to że najpierw się rozwaliło i zasypało wapnem działającą inicjatywę, a teraz sie woła burmistrza żeby mediował. A odpowiedzialna jest dyrekcja szkoły i dalej politycznie starosta.
/Roman Dmowski/

endecja.pl
Burda
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez pollak » piątek, 25 marca 2011, 18:37

Jakbys zgadl,taki przypadek byl i baba(usa) tlumaczyla sie jakas nieswiadomoscia a knajpa jej placila odszkodowanie.Demokracja przechodzi w anarchie a to juz blisko do wariatkowa
pollak
Nałogowiec

Nieprzeczytany postprzez gulon48 » piątek, 25 marca 2011, 18:48

Burda napisał(a):I dojdziemy do tego że na kawie w McDonaldzie musi być napis że jest gorąca, bo inaczej pozew. Debilejemy.

Ten człowiek zrobił akcję - przyjdźcie poczytajcie ksiażkę, nie musicie się nigdzie wpisywać, zapisywać liczyć itd. Efekt tego waszego "ręce i nogi" jest taki że dzieciaki zostają na ulicy. Skórka za wyprawkę? Dzieciaki mają w du... wasze formalności i nie przyjdą do zadnych kołchozów. Trzeba to zrozumieć.

Wojtek jaki jest taki jest - bywa trudny, ale coś robi. Szkoła tego nie zrobiła. I to jest smutne.

Jeszcze jedno - fajnie że burmistrz ma jakiś pomysł żeby coś naprawić, pomóc itp. Chwała mu za to. Mnie wkurza to że najpierw się rozwaliło i zasypało wapnem działającą inicjatywę, a teraz sie woła burmistrza żeby mediował. A odpowiedzialna jest dyrekcja szkoły i dalej politycznie starosta.

Cały burdel poleg na fundamentalnej sprawie!!!
ZARZYCKI coś zrobił!!!! Coś zrobił? A co? Zebrał młodziez bogobojną pod swe skrzydła, czy raczej tą spos już przyciemniałej latarni!?
Ale larum grają!!! ZARZYCKI! Czyli waryjat!!! Bez ram, bez pozwoleń, bez blogosławieństwa wadz i derektorów kupy, kuratorów, katechetów, psychologów szkolnych, socjologów i cholera wie jak tę wszystką durnotę nazwać? Więc won Zarzycki!!!!!!
Ale durnoty!!!!!!! Do takiej młodzieży z nakazami, zakazami? To se róbta! Poronione barany!
Ale jak to? O Zarzyckim pisza! A nie omnie! Derehtorce, Burmistrzu, Staroście, kierowniku Powiatowego Ośrodka Pomocy Rodzinie! Nie o wielebnym!!!! Jeno o Zarzyckim! Ani tu pierś wypiąć po łodznaczenie, ni po dyploma! Ni fajafa z okazji w SDK zrobić! Ni fotoreportaża! Ni chu, chu.... - nic!
Więc won Zarzycki.
A Wadzom wszystkim niechaj młodzież po dachach gablot poskacze z soboty na niedzielę i latarnie potłucze!
Dziadostwo prowincjonalne! Małomiasteczkowe, zapyziałe TWA! Czyli towarzystwo wzajemnej adoracji!
Gówno tu ostatnie lata jest i jeszcze większe gówno będzie!
gulon48

Nieprzeczytany postprzez młody » piątek, 25 marca 2011, 20:36

To cytat gościa z innego forum
Widzisz i nie rozumiesz niczego. Niech sobie robi szum medialny. Tylko w tym momencie ten rozgłos jest ważniejszy niż idea. Zarzycki nie chce rozwiązania problemu. Chce konfliktu, bo media żywią się konfliktem. Rozwiązanie problemu to koniec jego harców. Koniec jego pięciu minut. Zarzycki gotowy jest poświęcić swoją "ukochaną" młodzież" dla wojny medialnej. To jest prywatna wojna Zarzyckiego. Wierzę w to że gość nie spocznie póki nie wystąpi w kilku programach, nie ściągnie kilkunastu reporterów, nie napisze iluś tam artykułów. Odrzuci wszystkie propozycje byleby kołomyja trwała. Gość ma problem ze sobą i tyle.
Wybrałem sobie taki nick ... bo ze mnie nie jest stary pryk.
Jeżeli zechcesz mnie zobaczyć... to właśnie tutaj myszką naciś.
Postaraj odnieś się do tego postu..
Autora zostaw w spokoju po prostu.
młody
Wszechobecny

Nieprzeczytany postprzez Burda » piątek, 25 marca 2011, 20:48

Hubert nie masz racji. Można stworzyć stowarzyszenie, fundację itp. Tylko bez sensu jest tworzyć wielkie struktury żeby się z dzieciakami spotkać, pogadać pokazać to i owo. Nie trzeba do tego wielkich struktur. Do małych zadań wystarczy jeden człowiek. Skoro Zarzycki daje radę sam - bez struktury działać to znaczy, że struktura mu nie potrzebna. Ból niektórych polega na tym że on jest takim przypadkiem, że może się wypiąć w 10 minut i zabrać swoje zabawki. I nic mu zrobić nie można. Nie można mu zabrać funduszy, nie można mu łachy robić, nie można go nawet z pracy zwolnić.

Co do zarzutu że on to dla rozgłosu robi - to prawda, tylko że on ma zamiar tym rozgłosem udowadniać że to co robią różne władze, świadomie lub nie, to głupie przyzwyczajenie do kontrolowania, przecinania wstęg, i wypinania klaty pod ordery. Całę to jego przedsięwzięcie to nic innego jak happening - chciał pokazać że można - pokazał, chciał pokazać jak władza cierpi jak obywatel coś zrobi bez kontroli - pokazał. O to chodzi Zarzyckiemu. I po to mu rozgłos. Oskarżanie Wojtka że mu chodzi o doczesne splendory jest doprawdy tak śmieszne jak oskarżanie św. Augustyna o to że napisał Wyznania dla tantiem.

Błąd Burmistrza polega na tym że on myślał że problem do rozwiązania tkwi w zapewnieniu lokalu, a problem tkwi w tym że w Staszowie inicjatywa oddolna musi się stawać formalna, napuszona i oficjalna.
/Roman Dmowski/

endecja.pl
Burda
Postowe Guru

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasto i powiat