Problem.

Piszcie tutaj o innych rodzajach zainteresowań, które nie znajdują miejsca w wyżej wymienionych.

Moderator: Staszow.com

młody szafa
Wszechobecny
Gadu-Gadu: 4736815

Problem.

Nieprzeczytany post autor: młody szafa » 02 lut 2012, 12:04

Słuchajcie potrzebuje małej pomocy.

Mam projekt w AutoCad (wersja 2004). Mapka od geodety na którą naniosłem projekt oczyszczalni ścieków. Mapka 1:500. Kartka A3. Sam plik z mapką gdy wydrukuje 1:1 jest ok ale po wydrukowaniu juz projektu (musiałem konwertować plik dwg do jpg lub pdf) wymiar pomiędzy jednym punktem a drugim zamiast mieć 100mm ma 97.

Kombinowałem na wszelkie sposoby jakie mi przyszły do głowy i ciągle ten sam problem.
OH I'M IN THE TWILIGHT WORLD TONIGHT
AND I OBEY THE MOON.
I'M IN THE TWILIGHT WORLD TONIGHT.
THE MIST WILL DANCE AND THE ELVES WILL SING THEIR CROON.

Awatar użytkownika
BEAGLE
Postoholik

Re: Problem.

Nieprzeczytany post autor: BEAGLE » 02 lut 2012, 13:22

wrysuj w Cadzie kartkę z ramką A3 (420x297) w skali jaką chcesz uzyskać. Wydrukuj to w PDF Creator (ściągnij i zainstaluj wcześniej) jako drukarka. Obszar wydruku ustaw Window i zaznacz środkową ramkę, nie całą kartkę. Ustaw A3 przy drukowaniu i cenruj. Powinno pójść - prawdopodobnie zaznaczyłeś Window jako całą kartkę a nie minus rankę i ci wpasował w obszar wydruku, który jest mniejszy o jakiś procent od A3. Powodzenia.
...a wszystko to jest identycznie trwałe
jak numer telefonu na pudełku zapałek...

młody szafa
Wszechobecny
Gadu-Gadu: 4736815

Re: Problem.

Nieprzeczytany post autor: młody szafa » 02 lut 2012, 17:55

BEAGLE pisze:wrysuj w Cadzie kartkę z ramką A3 (420x297) w skali jaką chcesz uzyskać. Wydrukuj to w PDF Creator (ściągnij i zainstaluj wcześniej) jako drukarka. Obszar wydruku ustaw Window i zaznacz środkową ramkę, nie całą kartkę. Ustaw A3 przy drukowaniu i cenruj. Powinno pójść - prawdopodobnie zaznaczyłeś Window jako całą kartkę a nie minus rankę i ci wpasował w obszar wydruku, który jest mniejszy o jakiś procent od A3. Powodzenia.

Wielkie dzieki!!! Piwko sie należy ;)))
OH I'M IN THE TWILIGHT WORLD TONIGHT
AND I OBEY THE MOON.
I'M IN THE TWILIGHT WORLD TONIGHT.
THE MIST WILL DANCE AND THE ELVES WILL SING THEIR CROON.

ODPOWIEDZ