Co zwiedzać w Polsce

Piszcie tutaj o innych rodzajach zainteresowań, które nie znajdują miejsca w wyżej wymienionych.

Moderator: Staszow.com

Re: morze

Nieprzeczytany postprzez halti » czwartek, 6 sierpnia 2009, 18:51

Logitech69 napisał(a): Czy ja wiem? Może o te protesty w sprawie przepracowania i zbyt niskich płac :wink:

powtórzę słowa Melkora: zawsze możesz wpaść do szkoły i ponauczać, zobaczysz co to za bułka z masłem i jak się do tego mają zarobki..
A wracając do tematu, gorąco polecam też szlaki świętokrzyskie. O bazę noclegową nie trzeba się bardzo martwić, bo zawsze można wrócić do domu. A miejsc do odwiedzenia jest baaardzo dużo...
Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się z własnej głupoty, albowiem oni będą mieć ubaw do końca...
halti
Stały bywalec

Re: Co zwiedzać w Polsce

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » czwartek, 6 sierpnia 2009, 20:29

BONY napisał(a):
halti napisał(a): Międzyzdroje, Świnoujście, Trzebiatów, Szczecin, Stargard Szcz. ...... ech... Piękna Nasza Polska Cała...

... i Pobierowo na dzienny bierny wypoczynek i nocny czynny relaks... ;)

Moja ocena polskiego morza od wschodu do zachodu
Frombork-ciekawe zabytki, plaża niespecjalna, woda ciepła, tanio
Krynica Morska, dużo rozmaitych rozrywek, dość tłoczno, plaża nad Zalewem i Zatoką Gdańską
Stegna-w okolicy dużo wędzarni, miejscowość o nieciekawej zabudowie, modna ale raczej zaniedbana i droga
Mikoszewo-miejscowość zaniedbana, dojazd samochodem w tłoku, modne w Gdańsku, blisko ujście Wisły, wielki prom przez Wisłę - gratis
Świbno-Sobieszewo-plaża szeroka, stosunkowo pusta, woda ciepła, miejscowości dość spokojne
Gdańsk Brzeźno-Jelitkowo, wzdłuż morza ścieżka rowerowa najładniejsza i najlepiej wykonana w Polsce , obok liczne lokale z muzyką prawie przy samym morzu, więcej miejscowych niż przyjezdnych, bez krzykliwej młodzieży ładne widoki
Sopot-słynny deptak na Monte Cassino, Opera Leśna, molo, tłoczno i hałaśliwie, dużo miejsc rozrywkowych
Gdynia-plaża w środku miasta koło portu jachtowego, stosunkowo spokojnie, ładne widoki, muzeum morskie, tani tramwaj morski na Hel (statek na 500 osób, bierze rowery)
Hel-atmosfera rybackiego portu, umocnienia wojenne, plaża na Zatoką i od strony pełnego morza, od strony pólnocnej mogą być dość mocne wiatry i fale, plaża szeroka, widokowa ścieżka rowerowa do Władysławowa
Jurata-towarzystwo nobliwe, cicha ale droga miejscowość, molo na Zatoce, plaża po obu stronach zatoki
Jastarnia-port rybacki, naliczniejsze w Polsce ośrodki windserfingu na Zatoką
Chałupy, Kuźnice-plaża dość szeroka, charakter bardziej osad rybackich niż hałaśliwych ośrodków wypoczynkowych, ulice nazywane po polsku i kaszubsku
Władysławowo-duży port rybacki, w porcie firmowy sklep ze świeżo wędzonymi rozmaitymi rybami, bije taniością i wyborem inne budy, dobre zaopatrzenie, kilka dyskontów, liczne imprezy, na plaży tłoczno i gwarno
Chłapowo-Rozewie-zejście do plaży po wysokim klifie, możliwość przelotu spadochronem (wyleciało mi jak to się nazywa)
Jastrzębia Góra-towarzystwo bardziej nobliwe, dość tłoczno ale bez rozwydrzonej młodzieży, plaża pod klifem, ciekawe okolice na spacery
Ostrowo-Karwia-spokojniesze i ładne widokowo plaże, dużo nowych ośrodków, blisko rezerwat Karwieńskie Błota
Dębki-raczej dla rodzin z małymi dziećmi, spokój, dużo nowych ośrodków, w pobliżu na rzece Piaśnica piękne spływy kajakowe
Białogóra-dość daleko od szerokiej plaży, raczej dla rodzin z dzieckiem niż imprezowiczów
Lubiatowo-ulubione przez harcerzy, do plaży daleko ale miejscowość dla szukających spokoju, licznie wyznakowane ścieżki rowerowe, blisko ciekawe wydmy i latarnia Stilo
Łeba-jedno z ciekawszych miejsc nad morzem, obok dwa jeziora, port rybacki, stosunkowo tanio, publika zróżnicowana, są miejsca hałaśliwe ale także możliwe ciche spacery, windsurfing, rejsy na Borhnolm i po jeziorze Łebskim(tylko w soboty i niedziele) do Kluk, ruchome wydmy w parku słowińskim
Kluki-Muzeum Wsi Słowińskiej (Kraina w kratę), oryginalny stary cmentarz Słowińców, miejscowość położona między jeziorami Łebsko i Gardno, plaża kilkanaście kilomatrów, koło latarni Czołpino, plaże puste, czyste, dla spragnionych ciszy, wsie biedne, niewielkie, od Kluk są ścieżki rowerowe do Łeby (odradzam zwłaszcza po deszczu) i Rowów (przepiękna widokowo i nastrojowa, prowadząca przez Park Słowiński)
Rowy-na wschód Park Słowiński, na zachód w kierunku Ustki wybrzeża klifowe, mała urokliwa osada, w pobliżu podobne. Stamtąd uroczym "szlakiem rowerowym zwiniętych torów" do Ustki, liczne odgałęzienia.
Ustka-bulwar nadmorski o miłej atmosferze, port rybacki, rejsy na Bornholm, ruchliwe miejsce ale dobre na wypady w ciche okolice.
Darłowo, Darłówek-w Darłowie ciekawe zabytki i tanie zaopatrzenie, w Darłówku port, rejsy na Bornholm, oryginalny most zwodzony, wesoło i tłoczno
Łazy-schludnie i spokojnie,
Mielno-bałagan i tłok, raczej nie polecam chyba, że na zakupy po drodze
Sarbinowo, Chłopy- blisko plaża, na spokojny odpoczynek chociaż ludzi kręci się trochę
Gąski-osada-letnisko o sennej atmosferze, dalej od plaży ale ceny przystępniejsze, klif
Sianożęty, Ustronie Morskie-blisko Kołobrzega ale nadają się na dłuższy wypoczynek
Kołobrzeg-tłok, zimna woda, miasto-uzdrowisko ale nie podoba mi się, bywają kosmiczne ceny np prysznic na dworcu za 20 zł albo ubikacja za 1 euro, w pobliżu poradziecke lotnisko dostępne do przejechania rowerem czy samochodem, ładna nadmorska ścieżka rowerowa
Mrzeżyno, Dźwirzyno-porty rybackie, bez wyrazu, mało eleganckie mieściny ale ludzi całkiem sporo na plażach
Pogorzelica-letnisko w lesie, dość rozywkowy klimat, dla młodych
Niechorze-uroczy port rybacki z latarnią, rankiem na plaży targ rybny prosto z kutra
Rewal-ładne okolice, ale miejsce bardziej rozrywkowe, w pobliżu Trzesacz z ruinami kościoła na klifie
Pobierowo-w lesie, podobne do Pogorzelicy ale bardziej hałaśliwe, plaże szerokie na zachód przez Łukęcin do Dziwnówka
Dziwnów-senna osada rybacka i gwarna część wschodnia
Międzywodzie-w charakterze podobna do Pobierowa acz spokojniesza nieco
Wisełka, dalej od plaży ale taniej, bardziej dla rodzin z dziećmi
Międzyzdroje-jeden deptak ładny, poza tym brudno, hałaśliwie, tłoczno i drogo a towarzystwo jakby wysiadło z autobusu na chwilę, więcej szpanu niż elegancji, w pobliżu miejsce widokowe, najwyższe wzniesienie na Wolin, plaże bardzo szerokie na zachód a na wschód ładny klif
Świnoujście-plaża na Wolin bardzo szeroka i raczej pusta, na Uznam gwarno, ciekawe ujście Świny do Bałtyku-wpływające statki i holowniki, liczne zabytki wojskowe, ostatnio otwarto nową stację kolejową na Uznam obsługiwaną przez DB, kursuje bardzo często do uzdrowisk na Uznam i dalej.
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Tusia » sobota, 15 sierpnia 2009, 20:29

Tydzień temu byłam w Kałkowie, dokładnie w Sanktuarium Matki Bolesnej.
Polecam. Piękna Droga Krzyżowa i symboliczna Golgota w formie ruin zamku. Warto szczególnie zabrać dzieci na Golgotę, która jest pełna patriotyzmu.
O to link http://www.kalkow-godow.pl/

p.s. a w tę niedzielę byłam w Wiślicy. Rewelacja!
http://www.wislica.pl/walory.html
http://www.wislica.pl/album.html
Pozdrawiam :D
Tusia
Początkujący

Nieprzeczytany postprzez Łajbiarz » czwartek, 31 grudnia 2009, 01:05

Kempes napisał(a):
młody szafa napisał(a):
Skarpa w Staszowie
- na przeciwko stacji paliw "u Drzymala" :D
- skrzyzowanie na Połaniec

albo "SPOKO"
ale to tyle w Staszowie

kłamiesz ;]
jeszcze wiadukt ;]
Ławki pod blokiem Mickiewicza 6,w sezonie letnim często centrum kulturalne miasta Staszowa.
Poważnie:Przemyśl-dopóki tam się nie znalazłem nie przypuszczałem jakie to interesujace miasto,coś jakby spacer po stronach książki historycznej.Dziesiatki lub setki zabytków,jakie?Nie pamietam,dawno tam byłem.
Jeszcze jedno miasteczko:Biecz gdzies pomiedzy Jasłem a Nowym Sączem,historia w pigułce.
Ostatnio edytowano czwartek, 31 grudnia 2009, 08:57 przez Łajbiarz, łącznie edytowano 1 raz
Łajbiarz
Maniak

Nieprzeczytany postprzez Kempes » sobota, 2 stycznia 2010, 00:35

Jeśli ktoś chce mieć "ciekawe" wakacje to polecam wszystkim Rudnik nad Sanem http://www.rudnik.pl/. Polecam zapisać się na kurs robienia koszyczków wiklinowych. Tylko dla największych hardcorowców. :) Sympatyczne miasteczko.
Kempes
Maniak

Nieprzeczytany postprzez Jarosław Witkowski » sobota, 2 stycznia 2010, 03:55

A ja polecam Srebrną Górę, kopalnie srebra, forty Fryderyka Wiellkiego, miasteczko w dolinie górskiej z wieloma miejscami do szukania skarbów lub zwykłych spacerów, jest jezioro do kąpieli, niedaleko przejście graniczne do Czech (Skalne Miasto), Wambierzyce, Góry Stołowe, Kłodzko. Ludzie jeżdzą tam teraz dla surviwalowych atrakcji i na pochód 1 majowy z Leninem itp.

Tak było
piątek, 01 maj 2009, 14:00 - 22:00
X Jubileusz Rocznicy Rewolucji Srebrnogórskiej,
14.00 Zbiórka rewolucyjna - Przełęcz Srebrna i pochód pierwszomajowy w rytmie Orkiestry Dętej Przodowników z Nowej Rudy do centrum oraz defilada rewolucyjnych pojazdów
15.00 Koncert Orkiestry Dętej
15.20 Przemówienia Bardzo Ważnych Osób oraz Rozstrzygnięcie konkursu na bojowy, rewolucyjny pojazd
16.00 Muzyka ludowa i robotnicza w wykonaniu przodowniczek z Przedborowej
16.30 „Cyrkowcy wszystkich krajów łączcie się” emisariusze Szczęśliwych Republik Europy w propagandowych prezentacjach uliczno-teatralno-cyrkowych
20.00 Dancing dla przodowników pracy w rytmach muzyki zaangażowanej w siedzibie Komitetu Centralnego Zjednoczonej Rewolucyjnej Republiki Srebrnogórskiej - duża sala - ul. Letnia 10.
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo
Jarosław Witkowski
Postowe Guru

Nieprzeczytany postprzez Adela Turtleneck » środa, 10 sierpnia 2011, 20:02

Od czerwca tego roku można zwiedzać skansen archeologiczny "Karpacka Troja" w Trzcinicy koło Jasła. Odtworzono siedliska trzech wystepujących tam trzech kultur, przed zwiedzaniem ogląda się arcyciekawy film, wprowadzający w "klimat". W pawilonie przedstawiono sceny rodzajowe (świetnie przedstawiono!), można obejrzeć znalezione tam przedmioty w tym - przede wszystkim skarb! Całość otoczona autentycznym wałem obronnym... Polecam.
www.karpackatroja.pl
Po drodze warto zahaczyć o drewniany kościółek w Przysiekach.
...po drodze do Krempnej, gdzie warto zwiedzić cerkiew starą - jak nową i muzeum przyrodnicze (atrakcja dla dzieci). A potem po zwiedzeniu wszystkich cmentarzy z I wojny światowej i zapoznaniu się z historią ich powstania (od bitew tam stoczonych po nazwiska architektów pomników) zatopić się w niebycie i lenistwie...
Adela Turtleneck
Nałogowiec

Nieprzeczytany postprzez MSawicka » poniedziałek, 27 marca 2017, 09:54

Góry :D zdecydowanie wolę aktywny wypoczynek a muzea i inne zabytki mnie nudzą więc polecam góry
MSawicka
Najsłabsze Ogniwo

Poprzednia strona

Powrót do Inne zainteresowania