Rowerowe trasy

Sport - wszelkie dyscypliny, zarówno na poziomie światowym, jak i podwórkowym.... dyskusja z wyłączeniem tematu Pogoni Staszów, która toczy się trochę wyżej :-)

Moderator: Staszow.com

Rowerowe trasy

Nieprzeczytany postprzez MarQuiz » niedziela, 13 lipca 2003, 10:58

Może odkryliście jakąś ciekawą trasę rowerową (tak do 100 km).
MarQuiz

Nieprzeczytany postprzez kokpit » niedziela, 13 lipca 2003, 17:25

Ja proponuję:
Staszów - wzdłuż rzeki do Zagród (koło ogródków działkowych) - w prawo w kierunku Czernicy - od Czernicy do Woli Malkowskiej - w prawo do Bogorii - kierunek Jurkowice - w prawo w Wagnerówce - lasem do Łazisk - w prawo w kierunku na Łukawicę - przed skrętem w lewo do Łukawicy skręcić w prawo - lasem Wiśniowej - następnie lasem do Pocieszki - Staszów.

Będzie to ponad 60 km.
Dużo odcinków leśnych, mało ruchliwych tras.
Nalepszy na tą trasę to góral.
Po deszczu raczej się nie wybieraj tej trasy.
"My element is water. My weapon is my body. My world is swimming." - Martina Moravcova
"Jeśli chcesz biegać, przebiegnij kilometr...Jeśli chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton." - Emil Zatopek
kokpit
Postoholik

Nieprzeczytany postprzez paulettino » piątek, 17 grudnia 2004, 13:38

Hm... powiadasz trasa rowerowa... Tylko szosa, czy las? A moze to i to? W okolicach jest bardzo duzo fajnych tras, przyjemnie się blądzi po lesie golejowskim, jesli chcesz mozemy kiedys wyskoczyc bo raczej nie da sie opisac tych golejowskich sciezek ;) Jesli chodzi o szose, którą i tak robie na góralu (bo innego roweru nie mam :(), jest to Staszow->Połaniec->Osiek->Staszów jest dosyc plaska choc za jak dla mnie za polancem troche ciezka. Trasa ma prawie 55km i jest raczej szybka i ruchliwa ;) Inną trasą po szosie moge polecic Staszów->Raków->Szydłów->Staszów (45km) trasa posiada dlugie i krótkie podjazdy i zjazdy, których jest wiele. Jeśli masz ochote kiedyś wyskoczyc pojeździc gdzies, skontaktuj sie ;)
paulettino
Stały bywalec

Nieprzeczytany postprzez maverick » piątek, 17 grudnia 2004, 14:45

Ja tam w te wakacje co będą mam zamiar z sąsiadem jechać do Kielc i Krakowa ;)
maverick

Nieprzeczytany postprzez paulettino » piątek, 17 grudnia 2004, 14:47

No to super... ;) Powodzenia życze;) Trasa do kielc jest fajna choc szybciej i wygodniej sie wraca jesli jedziesz przez daleszyce ;)
paulettino
Stały bywalec

Nieprzeczytany postprzez Ludwik » piątek, 17 grudnia 2004, 21:20

A może trasa Staszów-Bogoria-Iwaniska-Ujazd. A z powrotem jechać przez Radwan.

Trasa nawe fajna ale ogromne wzniesienia są i nieco trudno się jedzie. Chociaż ja tą trasę przebyłem w 6 klasie podstawówki na kiepskim rowerze to może było to za dużo jak na mnie. Ale generalnie było całkiem w porządku.
Jechałem też raz rowerem do Ossali, ale trasy dokładnie nie znam. Więc nie opiszę. Jechaliśmy z panem Wawrylakiem. Wiem jedynie że jechało się w stronę klasztoru w Rytwianach i potem już drogami leśnymi.

Ostatnio (jesienią i latem) często jeżdże także te trasy skuterem, ale rower także jest w użyciu.

Gdyby mi coś jeszcze przyszło do głowy to napiszę.
Zapraszam na moją stronę
ludwik.ovh.org
Ludwik
Maniak

Nieprzeczytany postprzez AdAmEK » piątek, 17 grudnia 2004, 21:49

jest jedna taka trasa co sie jedzie w strone osieka i tam jest skręt w prawo i sie jedzie taka pożarówką kawałek prostej a potem z górki i pod górke i sie potem jedzie ejdzie i znowu sie z górki zjeżdża i sie wjeżdza w las i sie wyjeżdza koło pałacyku w rytwianach i sie jedzie szosą do drogi głuwnej i na staszów taka trasa ma z 14 kilometrów coś takiego
AdAmEK

Nieprzeczytany postprzez Puchatek » piątek, 17 grudnia 2004, 22:26

Ludwik napisał(a):________________________________
Jechałem też raz rowerem do Ossali, ale trasy dokładnie nie znam. Więc nie opiszę. Jechaliśmy z panem Wawrylakiem. Wiem jedynie że jechało się w stronę klasztoru w Rytwianach i potem już drogami leśnymi.

To była trasa im. Adama Bienia.
I wyglądała mniej więcej tak : Staszów - Rytwiany - Ossala - Niekrasów - Mucharzew - Strzegom - Staszów 8)
Puchatek

Nieprzeczytany postprzez maverick » sobota, 18 grudnia 2004, 08:55

Ludwik napisał(a):A może trasa Staszów-Bogoria-Iwaniska-Ujazd. A z powrotem jechać przez Radwan.

Trasa nawe fajna ale ogromne wzniesienia są i nieco trudno się jedzie.
Noo trasa trudna ale z powrotem jest łatwiej. Wszysko z górki !!
maverick

Nieprzeczytany postprzez ElmER22 » sobota, 18 grudnia 2004, 17:11

hm trasa 100 km ma taką jedną bardzo przyjemna (zależy kto co lubi :lol: )jest dosyć zrożnicowan ma dużo podjazdów i zjazdów szczególnie do 50 kilometra. tak więc biegnie ona Staszów-Szydłów-Raków-Hańczą-skręcamy w prawo jedziemy w strone kurozwęk a następnie w lewo na Jasień-Wola Osowa-Staszów-Mostki (w mostkach wprawo an wiśniową)-Wiśniówka potem w strone staszowa następnie w lewo w droge pożarową do jedziemy do rytwian. w rytwianch skręcamy w lewo a potem w prawo i jedziemy kolo stawów na sichów potem koniemloty sielec i staszów

MOżE KTOŚ POJEDZIE JA SIE W NIEDZIELE WYBIERAM
ElmER22
Nałogowiec

Nieprzeczytany postprzez Ludwik » sobota, 18 grudnia 2004, 20:04

maverick napisał(a):
Ludwik napisał(a):A może trasa Staszów-Bogoria-Iwaniska-Ujazd. A z powrotem jechać przez Radwan.

Trasa nawe fajna ale ogromne wzniesienia są i nieco trudno się jedzie.
Noo trasa trudna ale z powrotem jest łatwiej. Wszysko z górki !!

No nie do końca. Ja pamiętam jak wteduy wracaliśmy to pod jedną z górek rowery pchaliśmy bo byliśmy zmęczeni z powodu ogromnego upału.
Zapraszam na moją stronę
ludwik.ovh.org
Ludwik
Maniak

Nieprzeczytany postprzez paulettino » niedziela, 19 grudnia 2004, 16:45

no ale oplaca sie wjechac(wepchac rower) pod tą górke w Gryzikamieniu ;) A jeszcze wieksza -przyjemnosc gdy potem sie jedzie za samochodem okolo 50 km/h... :D A co do Pana Panie ElmER22 cos dzis chyba tej trasy nie zrobiles ;P chyba ze to nie chodzi o tą niedziele to wtedy sorry i chetnie się dołącze;)

Może ktoś z was chce sie poscigać? :> Zerknijcie na linka ;)
http://forum.staszow.com/viewtopic.php?p=36695#36695
paulettino
Stały bywalec

Następna strona

Powrót do Sport