Drukarki...

Forum przeznaczone do wymiany poglądów na temat funkcjonowania sieci (i nie tylko). Możecie pisać tu również o wszystkim co związane jest z komputerami, z wyłączeniem tematu gier (forum poniżej)

Moderator: Staszow.com

maverick

Drukarki...

Nieprzeczytany post autor: maverick » 08 gru 2004, 18:30

Co myślicie ludzie o drukarkach? Ja mam juz drugą drukarke i nie wiem dlaczego one tak szybko wysiadają :x. Pierszą moja drukarką była Hewlett Packard 695c a teraz mam Lexmarka Z25 i po 1,5 roku cos w drukarce piszczy i trzeszczy ;) co moze byc tego przyczyną ??

Awatar użytkownika
yavorek
Maniak

Nieprzeczytany post autor: yavorek » 08 gru 2004, 19:58

ja ma hp dekjet 670c i nie narzekam. Ona nadaje się jedynie do drukowania w typie "najlepsza jakość" nie popsułasię ani razu, tylko czasem bierze wiecej niż 1 kartka :D

maverick

Nieprzeczytany post autor: maverick » 08 gru 2004, 20:24

O w hewlett packard 695c tez mialem ten problem po. około 1 roku użytkowania, drukareczka pobierała jedna a czasami cztery kartki na raz ;)

Marcin
Postoholik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Marcin » 08 gru 2004, 21:36

Ja od paru lat ( z 5 może 6) mam Hp 710, i chodzi bosko. żadnych problemów, i jak wy mówicie mozę raz mi wzięła wiecej nish jedna kartke. Zastanawiam sie teraz nad kupnem urządzenia wielofukncyjnego, jakie polecacie??
.....:::::That's all folks:::::.....

insect

Nieprzeczytany post autor: insect » 09 gru 2004, 07:20

Problem jest w stosowaniu papieru gorszego gatunkowo o niskiej gradacji. Taki papier jest pokryty pyłkiem (kurzem papierowym, pozostałość po procesie technologicznym) który to w trakcie używania zaczyna zalegać wewnącz drukarki na prowadnicach i trybikach. Efekt z czasem przypomina działanie papieru ściernego i stąd te piszczenie i zgrzyty. Proponuje, co jakiś czas (np. podczas wymiany tuszu) przeczyścić drukarkę od środka i przesmarować doskonale nadaje się olejek wazelinowy (dostępny w każdej aptece), jako profilaktykę zalecam stosowanie papieru dobrej jakości np. IBM (widziałem w sklepie elpo po rewelacyjnej cenie) drukarka, która rzadko drukuje tez się psuje, zalecam wydrukowanie przynajmniej jednej strony na tydzień. To tyle inną sprawą jest technika reanimacji kardridzy ale o co osoba to ma inne zdanie…

Awatar użytkownika
Basik
Wszechobecny
Lokalizacja: miedzy rabarbarem a pomidorem, miedzy kapusta a duzym porem

Nieprzeczytany post autor: Basik » 10 gru 2004, 17:34

Ja od ponad 4 lat eksploatuje Epsona Stylus Color 460, kupuje zamienniki firmy Jet Tec i nie ma z nia zadych problemow. Polecam zakup jakiegos prostego epsona a nie jakies wynalazki :)
Podawanie wysokosci pensji w wartosci brutto, jest jak podawanie dlugosci czlonka razem z kregoslupem.

maverick

Nieprzeczytany post autor: maverick » 11 gru 2004, 08:19

A ile mniej więcej kosztuje taki prosty epson?

Awatar użytkownika
Basik
Wszechobecny
Lokalizacja: miedzy rabarbarem a pomidorem, miedzy kapusta a duzym porem

Nieprzeczytany post autor: Basik » 11 gru 2004, 11:46

nie wiem, nie prowadze sklepu, ale TU masz troche cyferek, wystarczy poczytac.
Podawanie wysokosci pensji w wartosci brutto, jest jak podawanie dlugosci czlonka razem z kregoslupem.

Awatar użytkownika
Hypvent
Początkujący

Nieprzeczytany post autor: Hypvent » 12 gru 2004, 22:51

Moim zdaniem, nie ma drukarek bez wad. Przetestowałem już wiele z nich. Moją pierwszą jest laserowa Apple LW Select 360 z mechanizmem drukującym Fuji-Xerox (choć ma już prawie 10 lat i ponad 60000 stron na liczniku, nadal drukuje bez zarzutu) - jeden raz była czyszczona w serwisie.
Następnie plujka HP DeskJet 690C - z nią miałem więcej problemów, np. zatykające się dysze w głowicach, problemy z pobieraniem papieru, denerwujący duży dolny margines ucinający numery pagin w Wordzie, smużenie, no i denerwujące "ziarno" na wydrukach fotorealistycznych (to jest chyba największa wada wszystkich drukarek HP).
Potem był Canon 4550 A3 - drukarka tania w eksploatacji, posiadająca kolory w osobnych nabojach, no i możliwe uzupełnianie tuszu na własną rękę za pomocą strzykawki. Wydruki dobrej jakości, szczególnie zdjęcia na papierze Photo wychodziły super. Mniej ostry druk w porównaniu do HP. Wymaga dosyć częstego smarowania prowadnicy głowicy drukującej.
Panasonic (nie pamiętam już serii - KX-6500 czy coś?) - totalny niewypał. Dałem za nią około 1200 zł. Drukarka laserowa A4 z dosypywanym tonerem. Wydrukowała bezawaryjnie jakieś 3000 stron. Później zaczęła drukować pasy na całej długości strony. żeby ją naprawić trzeba by było wymienić mechanizm za 850 zł. Wylądowała na śmietniku.
W pracy mam jeszcze HP LaserJet 4L (stara i bezawaryjna drukarka), no i jej następczyni 2 letenia HP LaserJet 2200 katowana do tej pory. Jak na razie żadnych problemów. Do tego HP DesignJet GA - plujka z RIP-em Imation Matchprint (A3+), straszna krowa do wydruków próbnych, zasłużyła na emeryturę. Przymierzamy się do kupna jakiegoś dobrego ośmiokolorowego Epsona z systemem stałego zasilania w tusz + wydajny RIP.
Na koniec moja rada dla ludzi kupujących drukarkę. Nie pchajcie się w "tanie" drukarki atramentowe i laserowe. Minimalna cena dobrej plujki to wg mnie ok. 800 PLN, a cz/b lasera 3000 PLN, kolorowego natomiast to ok. 5000 PLN. Za mniejsze kwoty radzę nie kupywać. Oszczędzicie sobie tym sposobem wiele nerwów w przyszłości, kiedy drukarka będzie Wam potrzebna i wydrukuje to co chcecie w przyzwoitej jakości.

manex
Najsłabsze Ogniwo

Re: Drukarki...

Nieprzeczytany post autor: manex » 06 gru 2017, 09:27

Zacznę od tego, że ekspertem od drukarek to nie jestem. Jeżeli chodzi o odpowiedź, nie wiem, może źle trafiasz z zakupami? Co powiesz na Canon Pixma MG4250? Moim zdaniem propozycja jak najbardziej w porządku. W razie zainteresowania proponuję od razu można dokupić tusze https://inkhouse.pl/materialy,do-canon- ... -2546.html Gdyby ten sklep z jakichś przyczyn nie odpowiadał, proszę wybrać jakiś inny.

ODPOWIEDZ